Żona Daniela Olbrychskiego jest spokrewniona z Michaelem Douglasem!

Daniel Olbrychski i Krystyna Demska-Olbrychska zdradzają rodzinne sekrety.

Daniel Olbrychski i Krystyna Demska-Olbrychska należą do tej grupy ludzi, których życie mogłoby z powodzeniem stać się scenariuszem na film. Kolejną niesamowitą historią uraczyła nas tym razem żona wielkiego aktora. W "DDTVN" zdradziła, że jest spokrewniona z samym Michaelem Douglasem!

Fot. LUCAS JACKSON REUTERS

On [Kirk Douglas - przyp. red.] też jest Demsky, a jego nazwisko pisane jest tak samo jak moje - opowiadała Krystyna Demska-Olbrychska.

Kirk Douglas, ojciec Michaela Douglasa, urodził się jako Issur Danielovitch Demsky. Nazwisko zmienił przed wstąpieniem do armii w czasie II wojny światowej.

Kirk Douglas, Anne DouglasKirk Douglas, Anne Douglas EVAN AGOSTINI/INVISION/AP/Evan Agostini EVAN AGOSTINI/INVISION/AP/Evan Agostini

Dziadek kirka i dziadek mojego ojca byli najprawdopodobniej braćmi. Pochodzili z tej samej wioski w carskiej Rosji - kontynuowała żona Olbrychskiego. - Rodzice ojca na początku XX wieku uciekali z Rosji przez Niemcy i tam się już osiedlili. Natomiast rodzice Kirka wyemigrowali do Stanów.

Ta niesamowita historia rodzinna nadal byłaby nieodkryta, gdyby nie Daniel Olbrychski.

Przyjaźnię się z Kirkiem już od wielu lat - mówił Daniel Olbrychski . -  Podczas jednej z rozmów opowiadałem mu o Krystynie. Od słowa do słowa nagle zorientowaliśmy się, że mają to samo nazwisko.

Daniel Olbrychski z żonąDaniel Olbrychski z żoną Kapif Kapif

Utalentowani aktorzy bliski kontakt utrzymywali ze sobą do 2010 roku, czyli do czasu kiedy to znacznie pogorszył się stan zdrowia Kirka Douglasa. Sędziwy aktor skończy w tym roku 97 lat.

Ostatni raz rozmawialiśmy ze sobą ze trzy lata temu - mówił zasmuconym głosem Daniel Olbrychski . - Teraz niestety Kirk już nie podchodzi do telefonu, nie pozwala na mu na to jego stan zdrowia. Jednak ktoś z jego rodziny zawsze mu wiadomości przekazuje, opowiada, kto dzwonił.

zuz

Więcej o: