Juror "Tylko taniec" o Gangnam Style: To nie jest taniec!

Gangnam style bije rekordy oglądalności w sieci - ogląda go codziennie 10 milionów ludzi na całym świecie. Juror "Tylko taniec" jest bardzo krytyczny: To nie jest taniec!

Michał Malitowski zapytany o bijący rekordy popularności na całym świecie Gangnam style , odpowiada dość krytycznie:

No cóż, czasem w tańcu brakuje artyzmu. Wtedy mówimy bardziej o podrygiwaniu niż samym tańcu, który dla mnie jest rodzajem sztuki.
 

Co konkretnie ma na myśli? W końcu Gangnam style bije rekordy popularności - każdego dnia ogląda go w sieci 10 milionów ludzi na całym świecie, trafił na listy przebojów np. w Wielkiej Brytanii, i jest jedynym jak do tej pory utworem pochodzącym z Korei, który trafił na międzynarodowe listy przebojów:

Gangnam, podobnie jak dawniej "makarena", jest właśnie takim podrygiwaniem w rytm muzyki. To nie tyle styl tańca, co raczej rodzaj ruchu via internet. Musi być łatwy do odtwarzania i modyfikowania, oraz zdradzać ironiczny stosunek do rzeczywistości, o której nie wiadomo, gdzie jest prawdziwa - czy na ulicy, czy w sieci?

fot. POLSAT/studio69

W czym zatem, jako zawodowy tancerz i mistrz świata, Michał upatruje sukces tego zjawiska?

Gangnam to taki uśmiech internautów - siedzimy przed kompem, ale jeśli zechcemy, to jednym kliknięciem zmienimy sposób poruszania się ulicy. Właśnie w tym doszukiwałbym się fenomenu tego klipu.

Mau/mat.prasowe

Więcej o: