Pamiętacie jeszcze Kasię z komedii "Kogel-Mogel"? Tak wygląda dziś!

Czy się zmieniła?

Są pewne polskie filmy, na których wychowują się całe pokolenia. Jednym z nich jest z pewnością komedia "Kogel-Mogel", z niezwykłą konsekwencją emitowana chyba w każde święta. Choć rzeczywistość lat 80. budzi raczej niechęć, to jednak nie można odmówić uroku głównej bohaterce - Kasi Zawadzie, granej przez Grażynę Błęcką-Kolską.

Grażyna Bałęcka-Kolska.Grażyna Bałęcka-Kolska. fot. KAPIF fot. KAPIF

Aktorka stworzyła niesamowitą postać: sympatyczną, choć wyjątkowo naiwną. Kasię pokochały rzesze Polaków. Choć dzisiejszych widzów pewnie bardziej niż nadąsane minki głównej bohaterki, śmieszą jej koszmarne stroje i fryzury, to jednak nadal chętnie oglądają kultowy "Kogel-Mogel". Zaskakujące jest, że choć Grażyna Błęcka-Kolska miała wszelkie warunki, żeby zostać pełnoprawną celebrytką, to jednak przez lata unikała imprez i salonów. Grała za to w bardziej ambitnych produkcjach, np.: "Afonia i pszczoły", "Pornografia" czy "Cudowne miejsce". Okazjonalnie pojawiała się także w serialach telewizyjnych.

 

Tym razem jednak aktorka dostała nieco większą rolę na małym ekranie: w "Misji Afganistan", kręconej przez Canal+. Niestety wymogi współczesnych produkcji wymagają, aby gwiazdy promowały swoje dzieła, dlatego na premierowym pokazie pierwszego odcinka mieliśmy okazję podziwiać Grażynę Błęcką-Kolską . Widać było wyraźnie, że aktorka czuje się nieco skrępowana błyskiem fleszy i pozowaniem "na ściance".

Grażyna Bałęcka-Kolska.Grażyna Bałęcka-Kolska. fot. KAPIF fot. KAPIF

Mimo rzucającego się w oczy zdenerwowania, z radością musimy przyznać, że "Kasia" niewiele się zmieniła od lat 80. Na twarzy aktorki nie widać wielu zmarszczek, jest tak samo urocza jak dawniej. Niestety z poprzedniej epoki pochodzi także jej stylizacja. Niemodna fryzura, niedopasowana, pomięta sukienka zdecydowanie działały na niekorzyść gwiazdy.

A jak Wam się podoba "Kasia" 25 lat później?

Grażyna Bałęcka-Kolska.Grażyna Bałęcka-Kolska. fot. KAPIF fot. KAPIF

zuz

Więcej o: