Nergal o Dodzie w książce: Wyzbyłem się wielu rzeczy DLA NIEJ!

W biografii zespołu Behemoth lider grupy opowiada o swoim związku z Dodą.

Związek Nergal a i Dody z pewnością nie należał do łatwych. Jedna z najoryginalniejszych i najbardziej kontrowersyjnych par polskiego show-biznesu rozstała się z hukiem. Na rynku ukazała się biografia zespołu "Behemoth. Konkwistadorzy diabła", w której Adam Darski opowiada nie tylko o zespole, ale zdradza również szczegóły związku z Dodą.

Doda i Nergal.Doda i Nergal. kapif

Chociaż od początku ich związku media twierdziły, że to jedynie wyreżyserowany układ, który ma na celu osiągnięcie korzyści marketingowych, opinie na ten temat szybko się zmieniły. Wszystko za sprawą choroby Nergala, która okazała się sprawdzianem dla uczucia muzyków. Nergal podkreślił, że podczas choroby Doda zrezygnowała z siebie, aby go wspierać:

Myślę, że Dorota podczas mojej choroby w dużej mierze zrezygnowała z siebie. I ja i ona nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, jak wiele nas to siły kosztowało. Pewnie więcej ją, bo moje cierpienia były bardziej natury fizycznej.

Nergal i DodaNergal i Doda KAPIF/WWW.KAPIF.PL

Podkreślił również, że w ich związku nie było miejsca na kompromis:

U istoty związku dwojga ludzie leczą kompromisy, a mam wrażenie, że nie w każdym aspekcie byliśmy na nie gotowi - napisał Nergal.

Doda i Nergal.Doda i Nergal. Forum

Nergal twierdzi, że nie udało im się zachować przy sobie własnej przestrzeni. Zatarcie pewnych granic sprawiło, że lider grupy nie czuł się z tym dobrze.

Chcieliśmy zachować swoje miejsca, swoją przestrzeń życiową... Może nie powinienem tego mówić, ale już podczas choroby zaczęło do mnie docierać, że bardzo wiele z tej przestrzeni oddałem Dorocie albo po prostu wyzbyłem się pewnych rzeczy dla niej, nie dla siebie... Jednocześnie nie czując się z tym tak naprawdę komfortowo - wyznał w biografii zespołu Behemoth.

Doda i Nergal.Doda i Nergal. KAPIF.PL/KAPIF

Warto przypomnieć, że również Radosław Majdan w swojej książce "Pierwsza połowa" zdradził kilka szczegółów związku z Rabczewską.

To była największa i najsilniejsza miłość w moim życiu. Nigdy nikogo nie kochałem tak mocno i bezinteresownie. Był czas, kiedy nie wahałbym się umrzeć za Dorotę. Podczas wycieczki do Izraela pomyślałem sobie, że gdyby zza rogu wyskoczył zamachowiec Hamasu z kałachem i zaczął walić do ludzi, pierwszą rzeczą, którą bym zrobił, to zasłonił Dorotę własnym ciałem.

U Nergala takich wyznań nie znajdziemy, jednak z pewnością związek z Dodą wywarł ogromny wpływ na Nergalu. Czyżby zarówno Majdan, jak i Darski próbowali ostatecznie zamknąć pewien etap w swoim życiu, a ma im w tym pomóc właśnie papierowa wersja wspomnień? Czy to forma autoterapii?

Nergal, Radosław Majdan.Nergal, Radosław Majdan. fot. KAPIF

Przeczytacie tę książkę?

Pat

Zobacz także:

Tłumy u Marcina Mellera. Zobacz, co się działo na imprezie Playboya!

Majdan opowiada w swojej książce o Dodzie: To była największa miłość w moim życiu

Doda nie przyszła na urodziny Majdana . WIEMY, gdzie bawiła się w tym czasie!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.