Helena Englert, córka Jana Englerta i Beaty Ścibakówny, postanowiła pójść w ślady rodziców i zająć się aktorstwem. 25-latka w 2024 roku ukończyła studia w Akademii Tearalnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Studiowała także m.in. w prestiżowej Tish School of the Arts na New York Univeristy. - Zostałam aktorką, bo w niczym innym nie jestem dobra - wspominała w rozmowie z magazynem "Viva!". Helena Englert wielokrotnie podkreślała, że zdaje sobie sprawę ze swojego przywileju, jakim jest dorastanie w artystycznej rodzinie, ale od zawsze chciała budować własną drogę. - To jest chyba kolejny element przywileju, w którym dorastałam, że mogłam mieć w domu taką wiedzę i chcąc nie chcąc, czerpać z niej - mówiła w rozmowie z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim. Aktorka postanowiła eksplorować nowe dziedziny sztuki. Tym razem zabrała się za muzykę. Właśnie ogłoszono jej nową współpracę.
28 listopada 2025 roku nakładem Polydor Records Poland (Universal Music Polska) na rynku ukazał się pierwszy singiel Heleny Englert zatytułowany "Pani domu". Aktorka zdecydowała się na pseudonim artystyczny HELA. Piosence towarzyszy także teledysk. Wytwórnia Kayax właśnie poinformowała, że artystka dołącza do ich managementu. "Po latach skoncentrowanych na aktorstwie teraz mocno stawia na muzykę, a pierwszym krokiem na tej drodze jest singiel 'PANI DOMU' - bezpośredni, wyrazisty i zapowiadający kolejne odważne ruchy artystki" - czytamy w publikacji na Instagramie. Podkreślono, że artystka bawi się muzycznymi gatunkami i w swoich utworach mówi o dorastaniu, miłości i rozdarciu, w jakim trwa jej pokolenie. Jak na wieści o muzycznym debiucie zareagowali internauci?
W sekcji komentarzy pod ogłoszeniem pojawiły się mieszane opinie. Część internautów pogratulowała Helenie Englert debiutu i podkreśliła, że jest utalentowaną młodą artystką i miło poznać ją z innej strony, tym razem muzycznej. Nie wszyscy byli jednak jednakowo przychylni. Pojawiły się także opinie, że korzysta z przywileju, jakim jest bycie dzieckiem znanych aktorów. "Co jest, że teraz wszystkim się wydaje, że mogą być wokalistami. Gdzie podąża ten świat, że ogóle ktoś chce tego słuchać", "Nepobaby", "Wygląda to, jak mega mocna inspiracja twórczością Masłowskiej" - czytamy. Co sądzicie o takich opiniach? Uważacie, że są krzywdzące?
Kurzopki pod okiem stylisty. To powinna zmienić Cichopek. "Niepotrzebnie odwraca uwagę"
Frycz i Kosiński o życiu w patchworkowej rodzinie. Wspomnieli o trudnościach
Była gwiazdą "Big Brothera", choć szybko odpadła. Tak dziś wygląda Monika Sewioło
Burza po werdykcie w drugim półfinale "Mam talent!". "Źle mi się na to patrzyło"
Marina złożyła życzenia urodzinowe Szczęsnemu. "Kochanie..."
Hakiel nagle wyskoczył z nietypową kwestią. "Moja żona, twoja żona, Macieju"
Maryla Rodowicz zapozowała z najmłodszym synem. Tak dziś wygląda 39-letni Jędrzej
Kryńska o kulisach wywiadu z Nawrocką. "Myślę, że Polacy to zobaczyli"
Michał Wiśniewski zmaga się z przewlekłą chorobą. "Chowałem paznokcie, bo ich nie było"