Przyjaciele wygadali się, jak naprawdę czuje się król Karol III. Książę William się martwi

Pojawiły się nowe informacje na temat samopoczucia króla Karola III. Jak się okazuje, monarcha nie zamierza zwalniać tempa.

Mijają trzy miesiące, odkąd Pałac przekazał niepokojącą informację o chorobie nowotworowej, którą zdiagnozowano u króla Karola III. Nie tylko Brytyjczycy, ale też fani rodziny królewskiej na całym świecie bardzo martwią się o władcę tronu. Król Karol III nie traci jednak pogody ducha i mimo trudnej sytuacji stara się pokazywać publicznie. Jak wynika z relacji przyjaciół monarchy, które ukazały się na łamach "The Sunday Times", władca tronu jest bardzo sfrustrowany ograniczeniami, które narzuca na niego choroba.

Zobacz wideo Tak ich powitano

Król Karol III źle znosi przerwę od pracy

Odkąd król Karol III dowiedział się o chorobie, musiał znacznie zwolnić tempo, skupić się na leczeniu i odpoczynku. Bliskie osoby z jego otoczenia przekazały "The Sunday Times", że monarcha nie jest zadowolony z faktu, iż musiał ograniczyć pełnienie obowiązków. "Jest sfrustrowany, bo jest nadal wiele rzeczy, które chciałby zrobić" - przekazała jedna z nich. "Trzyma się bardzo wysokich standardów służby publicznej i naprawdę czuje, że zawodzi ludzi i organizacje, jeśli nie wypełnia wszystkich obowiązków związanych ze swoją rolą" - dodaje kolejna. Inny znajomy króla Karola III pokusił się z kolei o dość obrazową metaforę.

Jest jak lew zamknięty w klatce doprowadzający wszystkich do szału, gdy nie może ruszyć się z domu

- cytuje informatora "The Sunday Times".

Książę William martwi się, że ojciec bierze na siebie zbyt wiele

W ostatnim czasie król Karol III rzeczywiście znów zaczął pojawiać się publicznie na wydarzeniach poza Pałacem. Pod koniec kwietnia odwiedził szpital onkologiczny w Londynie, a na początku maja wziął udział w Royal Windsor Horse Show. Okazuje się, że grafik króla Karola III na najbliższy czas znów się zapełnia, a wśród zaplanowanych wydarzeń jest m.in. wizyta we Francji 6 czerwca z okazji 80-lecia w lądowania w Normandii. Plany króla Karola III, który ewidentnie nie chce skupić się na odpoczynku, mają martwić jego starszego syna. Książę William niepokoi się, że jego ojciec za bardzo się obciąża. "Chce mieć pewność, że ojciec zachowuje równowagę konieczną do powrotu do zdrowia. Wie, że jego tata kocha swoją pracę, ale martwi się o niego" - dodaje źródło "The Sunday Times". Zdjęcia króla Karola III z ostatnich publicznych wystąpień znajdziecie w galerii na górze strony.

Czy król Karol III powinien przerwać wykonywanie obowiązków?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.