Książę William zabrał głos pierwszy raz od diagnozy ojca. Niespodziewane słowa

Książę William pojawił się publicznie pierwszy raz, odkąd Pałac Buckingham poinformował o chorobie króla Karola III. Podziękował za wsparcie, ale nie tracił przy tym pogody ducha.

Nie da się ukryć, że w rodzinie królewskiej panuje ostatnio trudny czas. Najpierw poinformowano o operacji księżnej Kate, którą czeka dłuższa rekonwalescencja - ma wrócić do obowiązków dopiero w okolicach Wielkanocy. W międzyczasie okazało się, że niepokojącą diagnozę usłyszała Sarah Ferguson. 6 lutego Pałac wydał oświadczenie, z którego dowiedzieliśmy się, że król Karol III ma nowotwór. Monarcha przez jakiś czas nie będzie pojawiał się publicznie, jednak wciąż będzie prowadził sprawy państwowe i załatwiał formalności. Król Karol może liczyć na wsparcie syna i następcy tronu, który już zaczął przejmować jego obowiązki. W środę książę William pojawił się w zamku Windsor na ceremonii inwestytury, na której nadawał wyróżnionym odznaczenia, a wieczorem przybył na galę charytatywną London Air Ambulance w centrum Londynu. Książę Walii zabrał głos w sprawie problemów ze zdrowiem w rodzinie królewskiej.

Zobacz wideo Kolejki przed "Dog & Duck". Dzień wcześniej Kate i William niespodziewanie pojawili się w lokalu

Książę William wygłosił przemówienie. Podziękował za wsparcie

To było pierwsze wystąpienie księcia Williama, odkąd ujawniono, że rodzina królewska zmaga się z problemami zdrowotnymi. Najpierw zwrócił się do wszystkich uczestników wydarzenia. Podziękował także za wsparcie, jakie otrzymują jego bliscy.

Dobry wieczór wszystkim. Dziękuję za przybycie tutaj dziś wieczorem. I dziękuję wszystkim, których ciężka praca umożliwiła zorganizowanie tego wieczoru. Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować również za miłe wiadomości zawierające słowa wsparcia dla księżnej Kate i mojego ojca, zwłaszcza w ostatnich dniach. To wiele dla nas znaczy

- zapewnił. Mimo problemów książę William nie traci pogody ducha i zażartował. - Można śmiało powiedzieć, że ostatnie kilka tygodni było raczej skupione na "medycznych" sprawach. Pomyślałem więc, że przyjdę na pokład lotniczego pogotowia ratunkowego, żeby uciec od tego wszystkiego! - powiedział. London Air Ambulance jest organizacją charytatywną na rzecz pogotowia powietrznego w Londynie.

Książę William spotkał się z Tomem Cruise'em

Na gali obecny był także Tom Cruise, do którego zwrócił się książę William. - Wielkie dzięki za wsparcie nas dzisiejszego wieczoru. Jeśli nie miałbyś nic przeciwko pożyczeniu któregoś z nowych helikopterów na następną "Mission Impossible", byłoby to mile widziane - powiedział. Książę Walii opublikował także wspólne zdjęcie z aktorem na X. Więcej zdjęć z gali znajdziecie w galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Agora SA