Sarah Ferguson, była żona księcia Andrzeja, w czerwcu przeszła operację raka piersi. "U księżnej Yorku niedawno zdiagnozowano wczesną formę raka piersi, wykrytą podczas rutynowego badania mammografii. Powiedziano jej, że musi przejść operację, która zakończyła się sukcesem. Księżna otrzymuje najlepszą opiekę medyczną, a lekarze przekazali jej, że prognozy są dobre. Teraz wraca do zdrowia ze swoją rodziną" - pisano wówczas w oświadczeniu. Teraz dowiedzieliśmy się, że ma czerniaka. Księżna nie traci jednak pogody ducha.
Kiedy Sarah Ferguson przechodziła operację rekonstrukcyjną po mastektomii, dermatolog zidentyfikował jeden z pieprzyków jako nowotworowy. "Po wykryciu u niej wczesnej postaci raka piersi latem tego roku, u Sarah, księżnej Yorku, zdiagnozowano czerniaka złośliwego" - dowiadujemy się z oświadczenia. Obecnie księżna jest poddawana dalszym badaniom. "Księżna pragnie podziękować całemu zespołowi medycznemu, który ją wspierał, a zwłaszcza dermatologowi, którego czujność zapewniła wykrycie choroby na czas" - czytamy. Zapewniono jednak, że Sarah Ferguson nie traci dobrego samopoczucia. "Oczywiście kolejna diagnoza tak szybko po leczeniu raka piersi była niepokojąca, ale księżna nie traci pogody ducha". Sarah Ferguson poddawana jest leczeniu w Royal Marsden Hospital w Londynie i pozostaje w rękach najlepszych specjalistów. Obecnie przebywa w Austrii w klinice Mayrlife, gdzie przechodzi rekonwalescencję.
Ostatni czas jest trudny dla rodziny królewskiej. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że księżna Kate przeszła operację jamy brzusznej, a sprawa jest na tyle poważna, że do obowiązków będzie mogła wrócić dopiero w okolicach Wielkanocy. Tego samego dnia Pałac ogłosił, że do szpitala ma trafić król Karol III w celu leczenia powiększonej prostaty. Jego żona królowa Camilla zapewniała jednak, że u niego wszystko w porządku i "nie może się doczekać powrotu do pełnienia obowiązków".
Szymon Hołownia świętuje dziesiątą rocznicę ślubu. "To była miłość od drugiego wejrzenia"
Gawryluk ujawniła nieznane informacje nt. stanu zdrowia Hołowni. "Przeżywał kryzys"
Mglej schudł 40 kg, zaskakując wszystkich sylwetką. Mąż Węgiel zdradził nam sekret swojej przemiany
Zaskakujące wieści o Agacie Dudzie. Dopiero teraz wyciekło, jak brzmi jej drugie imię
Wolszczak urządziła mieszkanie w kamienicy. Ma 67 m2, a aktorka zastosowała trik, by je optycznie powiększyć
Zenek Martyniuk zareagował na wywiad Faustyny. Takiego zachowania nikt się nie spodziewał
Jan Wieczorkowski przeszedł przeszczep włosów. Tak wygląda po prawie roku
Daniel Martyniuk bohaterem sondy ulicznej. Wypowiedział się o Tusku i Nawrockim
Piaseczny z tym problemem zmaga się od lat. Takiej szczerości nikt się nie spodziewał