Fundacją księcia Harry'ego i Meghan Markle zajął się prokurator. Mówi o "działalności przestępczej"

Książę Harry i Meghan Markle w 2020 roku założyli fundację Archewell. Jak się okazało, w 2024 roku doszło do nietypowej sytuacji. Wyszło na jaw, że spółka zalega z płatnościami, a ponadto nie przedłożyła odpowiedniej dokumentacji.

Brytyjska rodzina królewska od jakiegoś czasu przeżywa niełatwe chwile. Na początku 2024 roku wyszło na jaw, że księżna Kate potrzebowała pilnej operacji jamy brzusznej. Po jakimś czasie okazało się, że zdiagnozowano u niej nowotwór. Informacja wstrząsnęła nie tylko Wielką Brytanią, ale również całym światem. Problemy zdrowotne ma także król Karol III, u którego zdiagnozowano chorobę nowotworowąKsiążę Harry i Meghan Markle okazali swoje wsparcie w stosunku do bliskich za oceanem. Teraz pojawiła się informacja, że oni również mają kłopoty. Chodzi o ich fundację.

Zobacz wideo Meghan i Harry żyją z dala od rodziny królewskiej. Odejście miało konsekwencje

Książę Harry i Meghan Markle złamali prawo? Nietypowe doniesienia na temat ich fundacji

Książę Harry i Meghan Markle w 2020 roku założyli fundację charytatywną Archewell. Jak się okazało, organizacja ma poważne problemy. Para otrzymała ostrzeżenie od prokuratora generalnego Kalifornii. Rob Bonta bez wahania nazwał działalność "przestępczą". Według specjalnego rejestru, fundacja miała nie przedstawić prawidłowo swojego raportu rocznego, ani nie wykonać opłat za przedłużenie terminu. Póki co, Archewell  ma zakaz zbierania pieniędzy lub dystrybucji funduszy na cele charytatywne. Niepokojąca informacja pojawiła się w oficjalnej dokumentacji, gdy działalność Harry'ego i Meghan sklasyfikowano jako "zalegającą z płatnościami". Według nieoficjalnych doniesień sprawa jest już rozwiązywana. Warto również podkreślić, że w ciągu ostatniego roku przychody fundacji Archewell spadły aż o ponad dziesięć milionów dolarów. Po więcej zdjęć księcia Harry'ego i Meghan Markle zapraszamy do naszej galerii na górze strony. 

 

Fundacja księcia Harry'ego i Meghan Markle jest "przestępcza"? Rzekomo chodzi o czek

W sprawie fundacji Archewell pojawiają się nowe informacje. Jak przekazał zagraniczny portal Daily Mail, fundacja pary książęcej "nie ma dobrej opinii". Z rejestru  organizacji charytatywnych i zbiórek pieniędzy w Kalifornii wynika, że Harry i Meghan nie przedstawili prawidłowo raportu. Jak się jednak okazuje, fundacja ma się upierać, że dokumenty zostały złożone na czas. Według zagranicznych źródeł problem wynikł z uwagi na rzekomo zaginiony na poczcie czek. Sussexowie utrzymują również, że wysłano nowy czek, co powinno oznaczać, że problem zostanie szybko rozwiązany. Informacje nie zostały jednak skomentowane ani potwierdzone. ZOBACZ TEŻ: Meghan Markle w Nigerii. Postawiła na krwistą czerwień, a później na jaskrawą żółć. "Muszę nosić więcej koloru"

 
Śledzicie informacje na temat księcia Harry'ego i Meghan Markle?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.