Król Karol III zaskoczył wyznaniem. Mówi o skutkach ubocznych leczenia raka

Król Karol III jakiś czas temu wyznał, że zdiagnozowano u niego nowotwór. Brytyjski monarcha wciąż jest na etapie leczenia. Ostatnio opowiedział natomiast o skutkach ubocznych, które spowodowały u niego leki.

W lutym Pałac Buckingham poinformował, że u króla Karola III zdiagnozowano nowotwór. Nie zdradzono jednak więcej szczegółów. Do tej pory niewiele wiadomo było na temat stanu zdrowia monarchy. Podczas wizyty w Army Flying Museum w Middle Wallop w Hampshire władca zdecydował się jednak opowiedzieć o szczegółach leczenia. Okazało się, że przyniosło ono niespodziewane skutki uboczne.

Zobacz wideo Londyn szykuje się do koronacji króla Karola

Król Karol zaskoczył wyznaniem. Mówi o skutkach ubocznych leczenia raka

Portal "Daily Mail" poinformował, że król Karol III zmaga się ze skutkami ubocznymi, które wywołuje leczenie nowotworu. W poniedziałek 13 maja monarcha odwiedził  Army Flying Museum. Podczas wizyty wdał się w pogawędkę z weteranem armii brytyjskiej, Aaronem Mapplebeckiem. Były żołnierz zdradził królowi, że kiedy leczył raka, terapia spowodowała u niego utratę węchu i smaku. Władca miał natomiast przyznać, że spotkało go to samo. Nie wiadomo jednak, czy objawy te są tymczasowe, czy król już na stałe będzie musiał obyć się bez tych zmysłów. Karol III zdecydował się niedawno na powrót do oficjalnych obowiązków, gdyż po ogłoszeniu diagnozy monarcha na jakiś czas wycofał się z życia publicznego. Niedawno wraz z królową małżonką Camillą odwiedził Centrum Onkologii Macmillan Cancer Center w londyńskim University College Hospital.

Król Karol III i królowa CamillaKról Karol III i królowa Camilla Fot. REUTERS/Pool

Król Karol III odwiedził pacjentów onkologicznych. Monarcha ma nową rolę. Zastąpił swoją matkę

We wrotek 30 kwietnia król Karol III i królowa Camilla spotkali się z pacjentami oraz personelem medycznym Centrum Onkologii Macmillan Cancer Center (zdjęcia z wizyty znajdziecie w naszej galerii). Podczas wizyty ogłoszono także, że monarcha został nowym patronem Cancer Research UK. Wcześniej rolę tę pełniła jego matka, królowa Elżbieta II. Król wrócił do oficjalnych obowiązków 26 kwietnia. Pałac Buckingham przekazał wówczas, że "Jego Królewska Mość jest bardzo wdzięczny swojemu zespołowi medycznemu za ciągłą opiekę i specjalistyczną wiedzę". Podziękowano także za wsparcie, jakie otrzymał nie tylko monarcha, ale także jego synowa księżna Kate, która również choruje na nowotwór.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.