Muzyk U2 po dziesięciu latach rozwodzi się z żoną. Wychowują sześcioletnią córkę

Muzyk i współzałożyciel zespołu U2 potwierdził, że rozstał się z żoną. Adam Clayton przez ponad dekadę był mężem brazylijskiej prawniczki Mariany Teixeiry.

Adam Clayton jest basistą i jednym z założycieli U2, a z zespołem związany jest od jego powstania w 1976 roku. Muzyk przez lata skupiał na sobie uwagę mediów nie tylko ze względu na artystyczne dokonania, ale też bogate życie uczuciowe. Clayton na ślubnym kobiercu stawał jednak tylko raz. Marianę Teixeirę poślubił we wrześniu 2013 roku. Jak przekazał "Sunday World" przedstawiciel muzyka, małżeństwo z prawniczką należy już do przeszłości.

Zobacz wideo Mów o życiu po rozstaniu

Adam Clayton z U2 potwierdza rozwód. Para wychowuje razem córkę

Przedstawiciel Adama Claytona poinformował także, że rozstanie pary nastąpiło w przyjaźni i rozeszli się w dobrych relacjach. "Obydwoje będą z zaangażowaniem kontynuować opiekę nad córką i proszą, aby w tym czasie uszanować prywatność ich rodziny" - czytamy. Clayton i Teixeira córki o imieniu Alba doczekali się w 2017 roku. Basista prawniczkę specjalizującą się w prawach człowieka poznał podczas pobytu w Brazylii. Jak donosi "Sunday World", ślub pary odbył się w Dublinie, ale wesele było hucznie obchodzone w XIV-wiecznym francuskim zamku położonym w pobliżu Cannes. Impreza trwała aż trzy dni, a na wydarzeniu pojawiło się 150 gości, w tym, oczywiście, koledzy z zespołu Claytona.

Adam Clayton spotykał się m.in. z Naomi Campbell

Basista U2 ma na koncie kilka głośnych związków. Jeszcze w latach 90. spotykał się z supermodelką Naomi Campbell. Adam Clayton był także związany z asystentką menadżera gwiazd Paula McGuinnessa, Suzanne Smith. Para była nawet zaręczona, ale do ślubu nie doszło. Rozstali się w 2007 roku. Oprócz córki Alby Adam Clayton ma również syna, który urodził się w 2010 roku. Z medialnych doniesień nie wiadomo jednak, kim jest matka chłopca. Muzyk miał w przeszłości problemy z alkoholem, z którego udało mu się wyjść jeszcze w latach 90. Od tego czasu sam pomaga innym wytrwać w trzeźwości, za co został uhonorowany w 2017 roku statuetką Stevie Ray Vaughan Award. Podczas przemówienia odniósł się do ówczesnej relacji z żoną. "Ślub z Marianą wziąłem w trzeźwości. Nie sądziłem, że to się stanie. Nigdy nie widziała, jak piję, chociaż widziała moje wariactwa" - powiedział. W galerii na górze strony znajdziecie archiwalne zdjęcia z koncertu U2 w Polsce.

Publiczne ogłaszanie rozwodów to dobry pomysł?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.