Nowe szczegóły w sprawie Gabby Petito. Rodzice zamordowanej blogerki zawarli ugodę z rodzicami mordercy. W tle pieniądze

Rodzice zamordowanej Gabby Petito w 2022 roku złożyli pozew przeciwko rodzicom Laundrie, gdyż twierdzili, że ci wiedzieli o zabójstwie i mieli pomóc synowi. Teraz wydali oświadczenie w prawie ugody.

Gabby Petito została zamordowana prawdopodobnie 27 sierpnia 2021 roku. Informacje dotyczące prowadzenia sprawy morderstwa blogerki śledził wówczas cały świat. Mimo że od tragedii minęły już niemal trzy lata, nadal jest o niej głośno. Tym razem na tapet wzięto pozew, który rodzice zamordowanej Amerykanki założyli przeciwko rodzicom mordercy ich córki. Jak się okazuje, doszło do ugody. 

Zobacz wideo Najgłośniejsze zaginięcia w Polsce

Rodzina Gabby Petito zgodziła się na ugodę

Gabby Petito w wakacje w 2021 roku wyruszyła w podróż ze swoim chłopakiem Brianem Laundrie. To właśnie mężczyzna szybko stał się głównym podejrzanym w sprawie. Według policji to on udusił 22-latkę. Laundrie po wszystkim napisał w notesie notatkę, w której przyznawał się do winy. Miał też skontaktować się ze swoimi rodzicami i powiedzieć im, że będzie potrzebował prawnika. Ci mieli wiedzieć o morderstwie  i pomagać ukrywać się synowi, który ostatecznie nie wytrzymał psychicznie i odebrał sobie życie

Rodzice zmarłej 22-latki,Joseph Petito i Nichole Schmidt, w 2022 roku złożyli pozew cywilny przeciwko Christopherowi i Robercie Laundrie - rodzicom Briana. "Podczas gdy Joseph Petito i Nichole Schmidt desperacko szukali informacji dotyczących ich córki, Christopher Laundrie i Roberta Laundrie utrzymywali w tajemnicy miejsce pobytu Briana Laundrie i uważa się, że przygotowywali go do opuszczenia kraju" - mogliśmy przeczytać w pozwie. Rodzice Gabby oskarżyli małżonków Laundrie o zatajanie dowodów i "działania prowadzące do ich cierpienia emocjonalnego".

Christopher Laundrie i Roberta Laundrie wiedzieli o psychicznym cierpieniu i udręce Josepha Petito i Nichole Schmidt. Wiedzieli też, że mogą przynajmniej częściowo to złagodzić, ujawniając to, co wiedzą o lokalizacji szczątków Gabrielle Petito, ale wielokrotnie tego odmawiali

- napisano w pozwie. Teraz sprawa została zamknięta. Jak podaje CNN, prawnik rodziny Laundrie, Steve Bertolino, wydał 21 lutego oświadczenie. Z jego słow wynika, że obie rodziny zgodziły się na zawarcie ugody z powodu "stresu emocjonalnego". Jej warunki są jednak poufne, nie wiadomo więc, jakie odszkodowanie otrzymają Joseph Petito i Nichole Schmidt.  

Wszystko, by uniknąć "przedłużającego się konfliktu osobistego"

Na tym nie koniec, bo rodzice Petito za pomocą kancelarii Law&Crime opublikowali oświadczenie. Wynika z niego, że zarówno oni Petito jak i rodzina Laundrie niechętnie zawarli ugodę. Przeważyły jednak kwestie związane z kosztami prawnymi i emocjonalnymi. "Po długim dniu mediacji osiągnięto poufne porozumienie między rodzicami Gabby Petitio, rodzicami Briana Laundrie i adwokatem Stevenem Bertolino, na które wszystkie strony niechętnie się zgodził. Ugodę zawarto, aby uniknąć dalszych kosztów prawnych i przedłużającego się konfliktu osobistego. Mamy nadzieję, że zamknięcie tego rozdziału naszego życia pozwoli na to, żebyśmy  mogli iść dalej i nadal szanować dziedzictwo naszej pięknej córki Gabby" - czytamy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.