Emmy 2023. Christina Applegate o lasce wystąpiła na scenie. Zalała się łzami

Za nami 75. gala wręczenia nagród Emmy. Po kilkumiesięcznym opóźnieniu poznaliśmy już laureatów. Na scenie wystąpiła Christina Applegate, która zmaga się ze stwardnieniem rozsianym. W pewnym momencie aktorka bardzo się wzruszyła.

75. gala wręczenia nagród Emmy odbyła się z opóźnieniem. Początkowo wydarzenie zaplanowane było na wrzesień 2023 roku, ale musiało zostać przesunięte ze względu na strajki aktorów oraz scenarzystów. Seriale "Sukcesja" i "The Bear" zdobyły najwięcej statuetek. Jednym z najbardziej niespodziewanych momentów na Emmy był występ aktorki, Christiny Applegate. Gwiazda od lat ma problemy ze zdrowiem. W 2008 roku zdiagnozowano u niej łagodny nowotwór piersi. Poddała się leczeniu i założyła własną fundację. W 2021 roku Christina Applegate dowiedziała się, że cierpi na stwardnienie rozsiane. Jej występ na gali Emmy był pełen wzruszeń i humoru.

Zobacz wideo Paulla o bolesnej walce z chorobą nowotworową. Przez operację jej syn nie doczekał się rodzeństwa

Emmy 2023. Christina Applegate dostała owacje na stojąco. Wzruszyła się na scenie

W 2023 roku aktorka zapowiedziała na gali SAG, że to ostatnie wydarzenie tego typu, na którym się pojawia. Całe szczęście słowa Christiny Applegate nie okazały się prawdziwe. Gwiazda prezentowała nagrody i była nominowana za rolę w "Już nie żyjesz". Na scenie pojawiła się, aby wręczyć statuetkę dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu komediowym. Kobieta wspomagała się laską i z trudem dotarła do mikrofonu. Widownia doceniła poświęcenie aktorki, wstała z krzeseł i głośno klaskała. Aktorka nie kryła wzruszenia, widząc owacje zebranych na gali Emmy. W jej oczach pojawiły się łzy. - Dziękuję bardzo. O mój Boże, całkowicie zawstydzacie moją niepełnosprawność, gdy stoicie - powiedziała na scenie. - Zapewne znacie mnie z roli Kelly Bundy ze "Świata według Bundych" - zaczęła. Słowa aktorki spotykały się z żywą reakcją publiki i ponownymi owacjami. - Nie musicie klaskać po wszystkim, co powiem - żartowała. Wszyscy parsknęli śmiechem.

Emmy 2023. Christina Applegate opowiedziała o swojej chorobie

Jakiś czas temu aktorka wyjawiła w wywiadzie, jak wygląda jej codzienność i zmagania ze stwardnieniem rozsianym. - Są rzeczy, które ludzie uważają za oczywiste i które wzięłam za pewnik. Schodzenie po schodach, dźwiganie rzeczy - nie możesz już tego robić. To jest, k*rwa, do bani. Nadal mogę jeździć samochodem na krótkich dystansach - wyznała. ZOBACZ TEŻ: Christina Applegate o lasce odebrała gwiazdę w Alei Sławy. Na scenie podtrzymywana przez przyjaciółkę

Christina Applegate na EmmyChristina Applegate na Emmy Fot. Television Academy / Youtube / screenshot

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.