Christina Applegate o lasce odebrała gwiazdę w Alei Sławy. Na scenie podtrzymywana przez przyjaciółkę

Christina Applegate, słynna Kelly ze "Świata według Bundych", rok temu ogłosiła, że choruje na stwardnienie rozsiane. Gwiazda w poniedziałek o lasce odebrała swoją gwiazdę w Alei Sławy.

Christina Applegate rok temu poinformowała, że wykryto u niej stwardnienie rozsiane. W poniedziałek odsłoniła swoją gwiazdę w Alei Sławy w Hollywood. Aktorka poruszała się o lasce i potrzebowała wsparcia przyjaciół.

Zobacz wideo Selma Blair: "Mówili mi, żebym szykowała się na śmierć". Aktorka pokazuje życie ze stawrdnieniem rozsianym

Christina Applegate, Katey Sagal"Świat według Bundych". Jak się zmienili aktorzy? Sagal nie do poznania

Christina Applegate o lasce odbiera gwiazdę w Alei Sławy

Aktorka pierwsze oznaki choroby zauważyła u siebie w 2018 roku, jednak diagnoza była dla niej szokiem. Częściowo usunęła się z życia publicznego, ale wciąż kończyła zobowiązania zawodowe, m.in. pracę na planie serialu "Już nie żyjesz", w którym gra główną rolę. Przestała wychodzić na oficjalne wydarzenia, a w październiku 2022 roku w mediach społecznościowych zdradziła, że choroba postępuje do tego stopnia, że aktorka potrzebuje laski.

W poniedziałek pierwszy raz pokazała się publicznie od wiosny 2021 roku. Applegate odbierała swoją gwiazdę w Alei Sławy - pandemia spowodowała opóźnienie ceremonii o rok, zaś choroba aktorki - o kolejny rok. W poruszaniu się po najsłynniejszej alei Hollywood pomagała jej laska i podtrzymujący ją za ramię Katey Sagal i David Faustino - czyli Peggy i Bud ze "Świata według Bundych".

Christina Applegate, podtrzymywana przez Sagal, wygłosiła wzruszającą przemowę, w której zwróciła się do córki:

Najważniejszą osobą na świecie jest moja córka - jesteś dla mnie wszystkim. Jesteś najpiękniejsza, dobra, mądra, interesująca. Każdy dzień to błogosławieństwo, kiedy budzę się i zabieram cię do szkoły. Dziękuję, że jesteś w tym wszystkim przy mnie - mówiła ze łzami w oczach 50-letnia aktorka.

Christina ApplegateChristina Applegate cierpi na stwardnienie rozsiane. "Próbuję podnieść głowę"

Najnowszy sezon "Już nie żyjesz" debiutuje na Netfliksie lada dzień. Dla Applegate jest szczególny, bowiem powstawał już po publicznym ogłoszeniu choroby - aktorka potrzebowała wózka inwalidzkiego, żeby przemieszczać się po planie.

Ludzie zobaczą mnie jako osobę z niepełnosprawnościami pierwszy raz - to bardzo trudne - wyznała w rozmowie z "Variety".

Gwiazda od lat mierzy się z licznymi wyzwaniami jeśli chodzi o zdrowie. W 2008 roku poddała się podwójnej mastektomii ze względu na raka piersi. W 2017 ze względu na raka jajnika poddała się usunięciu jajników i jajowodów. Stwardnienie rozsiane zaczęło się u niej od nieprzyjemnego uczucia drętwienia.

Więcej o: