Sprzymierzeńcy Władimira Putina. Kiedyś stali za nim murem, a teraz... Kto zmienił front?

Wiele znanych osób utrzymywało bliskie relacje z Władimirem Putinem, nazywali go nawet przyjacielem. W obecnej sytuacji, niektórzy zmienili zdanie, lecz nie wszyscy.

Bądź na bieżąco. Więcej o wojnie w Ukrainie przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

24 lutego Władimir Putin zdecydował się na atak militarny Ukrainy. Jego działanie spotkało się z ogromną krytyką Zachodu. Ogromne sankcje nakładają kolejne kraje i organizacje. Wielu światowych przywódców otwarcie sprzeciwia się z działaniami rosyjskiego polityka. Swoim zdaniem chętnie dzielą się także gwiazdy, w tym Angelina Jolie i Madonna. Jednak, co ze sławami, które w przeszłości wspierały Putina?

Zobacz wideo Tak mieszka Władimir Putin. Pokój zabaw, kasyno i... złota szczotka klozetowa. "Małe państwo wewnątrz Rosji"

Steven Seagal

Jednym z bliskich przyjaciół Putina jest aktor kina akcji Steven Seagal. Kilka miesięcy temu w wywiadzie dla "Rossijskiej Gaziety" przyznał, że "Putin to najwybitniejszy polityk świata". Nazwał go również bratem. W 2017 roku przyjął obywatelstwo rosyjskie. Otwarcie popierał działania zbrojne Rosji na Krymie, które rozpoczęły się w 2014 roku. Ostatnio pojawiły się plotki, że dołączył do wojsk Putina, był to jednak fake news. Aktor udzielił wywiadu dla Fox News Digital, który spotkał się z ogromną krytyką. Seagal bowiem bronił rosyjskiego dyktatora.

Natalia Oreiro   

Gwiazda argentyńskiej telenoweli nie kryła swojego podziwu wobec Władimira Putina. W 2021 roku otrzymała rosyjskie obywatelstwo i jak sama pisała na Instagramie, cieszy się, że jest obywatelką kraju, w którym rządzi Putin. On sam jest wielkim fanem serialu "Zbuntowany Anioł". Po rozpoczęciu rosyjskiej agresji w Ukrainie, aktorka na Instagramie zamieściła post. Były to tylko dwa słowa. Jedno z nich było w języku hiszpańskim, a drugie w rosyjskim. Oba oznaczają "pokój". 

 

Gerard Depardieu

W licznych wywiadach Depardieu wyrażał swój podziw wobec Władimira Putina. 2013 roku francuski aktor przyjął obywatelstwo rosyjskie. Kilka lat temu w wywiadzie dla rosyjskich mediów wyznał: "Uważam, że rosyjski naród potrzebuje właśnie takiej osoby – z rosyjskim temperamentem. Putin próbuje przywrócić ludziom chociaż trochę godności". Wszystko wskazuje na to, że zmienił zdanie po ostatniej agresji dyktatora. Na Instagramie zamieścił post, w którym wyznał, że jest przeciw tej wojnie i zwrócił się bezpośrednio do dawnego przyjaciela. 

 

David Duchovny

Aktor znany z seriali "Californication" i " Z archiwum X" również uległ "czarowi" Władimira Putina. Wystąpił w reklamie rosyjskiego piwa. Otwarcie zachwycał się krajem, jak i jego przywódcą. Zmienił zdanie już dawno temu. W 2014 roku, kiedy Rosja najechała na Krym na Twitterze, zamieścił wpis: "Dorastałem, myśląc, że jestem Rosjaninem, a niedawno odkryłem, że od zawsze byłem Ukraińcem. Nigdy nie jest za późno na zmianę".

Marina Łuczenko Mila Jovovich Gwiazdy z ukraińskimi korzeniami. Niektóre nazwiska mogą być zaskoczeniem

Mickey Rourke

Amerykański aktor również był pod ogromnym wrażeniem osoby Putina. Na tyle, że podczas pobytu w Rosji wykupił koszulki z limitowanej serii z podobizną Rosjanina. Jedną z nich założył, będąc jeszcze w sklepie. W 2014 roku podczas agresji na Krym aktor stanął po stronie Putina. Teraz Mickey Rourke zmienił front. Opublikował post na Instagramie przedstawiający Władimira Klitschko z opisem: "Przestań panie, niech Bóg was wszystkich błogosławi".

 

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o: