Natalia Oreiro

Natalia Oreiro

Urugwajska aktorka, piosenkarka, projektantka mody. Zasłynęła rolą Milagros Esposito w serialu telewizyjnym "Zbuntowany Anioł". Pod koniec lat 90. cieszyła się w Polsce ogromną popularnością. Wówczas Oreiro kilkakrotnie też odwiedzała nasz kraj.

Data urodzenia: 19 maja 1977 r.
Miejsce urodzenia: Montevideo (Urugwaj)
Pełne imię i nazwisko: Natalia Marisa Oreiro Iglesias Poggio Bourie
Wzrost: 174 cm
Instagram: @natalia_oreiro_oficial
Związki: mąż Ricardo Mollo
Dzieci: syn Merlin Atahualpa

Natalia Oreiro - kariera

Natalia Oreiro przyszła na świat 19 maja 1977 roku w Montevideo jako córka Mabel i Carlosa Oreiro. Dorastała z rodzicami i siostrą Adrianną. Już jako ośmioletnia dziewczynka Natalia pobierała lekcje aktorstwa. Jako nastolatka zagrała w prawie trzydziestu reklamach, w tym spotach znanych marek, m.in. Coca-Coli, Johnson & Johnson. Wygrała również program telewizyjny program rozrywkowy. Gdy miała siedemnaście lat przeprowadziła się do Buenos Aires i zaczęła brać udział w castingach do telewizji.
W 1997 roku Oreiro zagrała w filmie "Argentyńczyk w Nowym Jorku", w którym zaśpiewała dwie piosenki. Obraz odniósł ogromny sukces, a Natalia postanowiła nagrać pierwszy album "Natalia Oreiro" wydany w 1998 roku.
Wielkim przełomem w karierze Natalii Oreiro była rola Milagros Esposito w telenoweli "Zbuntowany Anioł". Nie dość, że aktorka zarobiła na nim mnóstwo pieniędzy, to zdobyła serca fanów serialu na całym świecie. Jej rola charyzmatycznej sieroty, pozbawionej ogłady i niepotrafiącej odnaleźć się w świecie konwenansów panujących u bogatej rodziny, gdzie pracuje jako służąca, natychmiast przyniosła międzynarodowy sukces nie tylko samej aktorce, ale całej produkcji.
W 2001 roku Natalia Oreiro wydała kolejny album "Tu Veneo", który jednak odniósł mniejszy sukces niż debiutancka płyta. Oreiro zagrała jeszcze w takich produkcjach, jak m.in.: "Kachorra to ja" (2002), "Złodziejska liga" (2005), "Jesteś moim życiem" (2006), "La peli" (2007), "Francia" (2009), "Jak mam na imię" (2011), "Anioł śmierci" (2013).

Natalia Oreiro - życie prywatne

Natalia Oreiro wyszła za mąż w 2001 roku za Ricardo Mollo, a w 2011 roku urodził się syn pary Merlin Mollo Oreiro.

Zobacz także:

Adele - Marta Żmuda Trzebiatowska - Facundo Arana

natalia oreiro

Więcej o:

natalia oreiro

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.