Wojna w Ukrainie. Nie żyje utalentowany piłkarz. Bomba spadła na jego dom

Codziennie media donoszą o kolejnych ofiarach cywilnych rosyjskiej inwazji. Wśród zabitych znalazł się także Dima Martynenko, zawodnik klubu piłkarskiego FK Hostomel. Bomba uderzyła w jego dom.

Więcej informacji na temat aktualnej sytuacji w Ukrainie znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor dumna z sąsiadów oraz brata. Przyjęli uchodźców z Ukrainy

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Wojna odebrała życie wielu ludziom, także cywilom. Tysiące naszych wschodnich sąsiadów straciły też dach nad głową. Pomimo to ukraińscy obywatele dzielnie bronią swojej ojczyzny. Wiele osób starszych oraz kobiet z dziećmi zdecydowało się szukać schronienia w przygranicznych państwach. Rosjanie bombardują nie tylko obiekty wojskowe, ale także cywilne. W wyniku takiego ataku zginął ukraiński piłkarz, Dima Martynenko.

Rosjanie bombardują obiekty cywilne. Zginął piłkarz Dima Martynenko

Każdego dnia wojna w Ukrainie przynosi coraz więcej ofiar spośród ludności cywilnej. Sytuacja nie oszczędza nikogo, również sportowców. Ukraiński Związek Piłki Nożnej poinformował, że w wyniku bombardowania śmierć poniósł Dima Martynenko, piłkarz FC Hostomel. W dom zawodnika uderzyła rosyjska bomba, w wyniku ataku zginęła także jego matka. Sportowiec uchodził za wielki talent. W ubiegłym sezonie zdobył nie tylko miano najlepszego strzelca swojego klubu, ale został również graczem roku całej ligi. Cały ukraiński świat sportu pogrążony jest w żałobie.

Ze względu na obecną sytuację w Ukrainie, rozgrywki piłkarskie zostały zawieszone. Większość zagranicznych zawodników opuściła teren zaatakowanego przez Rosję państwa. Wśród sportowców, którzy ewakuowali się z Ukrainy był Tomasz Kędziora, zawodnik Dynama Kijów i reprezentant Polski. Piłkarz powrócił do kraju w niedzielę.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.