Gwiazdy murem za Ukrainą. Wspierają obywateli i wyrażają swój gniew. "Zachód musi powstrzymać Putina"

Prezydent Władimir Putin ogłosił w nocy rozpoczęcie operacji wojskowej na Ukrainie. Wybuchy było słychać w Kijowie, Odessie czy Charkowie. Prezydent Zełenski ogłosił stan wojenny, a polskie gwiazdy postanowiły zabrać głos.

Bieżące informacje na temat sytuacji na Ukrainie możecie znaleźć na stronie głównej Gazeta.pl.

24 lutego 2022 roku o godzinie 4:00 czasu polskiego rozpoczęła się wojna pomiędzy Rosją a Ukrainą. Władimir Putin ogłosił początek "operacji wojskowej" i wezwał ukraińskich żołnierzy do złożenia broni. W pierwszych godzinach przeprowadzono ostrzał rakietowy wokół m.in. Kijowa, Odessy i Charkowa. Sytuacja rozwija się bardzo dynamicznie, więc jeśli chcesz być na bieżąco, kliknij w ten link. Polskie gwiazdy także poruszyła sytuacja na Ukrainie i postanowiły zamiesić w mediach społecznościowych wpisy wspierające Ukraińców i Ukrainki w tej trudnej sytuacji.

Zobacz też: Strzały w Charkowie. Weronika Marczuk ma tam chrześnicę. Apeluje błagalnie: Nie niszczcie ludzi

Zobacz wideo Dr Igor Lubaszenko o sytuacji na Ukrainie. Dramatyczne wieści

Angelina Jolie Paris Hilton Radosław MajdanRadosław Majdan ma duże stopy, ale Paris Hilton prawie go dogania. Oni mają DUŻY rozmiar obuwia

Gwiazdy wspierają Ukrainę. Hanna Lis

Dziennikarka dodała wzruszający wpis, którym chciała wyrazić wsparcie dla Ukrainy. Napisała:

Sercem z Ukrainą, ale serce tu już nie wystarczy. Zachód przespał inwazję i aneksję Krymu, teraz mamy tego skutki. Wojnę w sercu Europy.
 

Później opowiedziała także o analogii do czasów wojny. Uznała, że są one jak najbardziej na miejscu i dodała, że jej zdaniem Zachód powinien jak najszybciej zareagować na działania Władimira Putina:

Myślę z bólem, że analogie z 1939 rokiem są uprawnione. Atak na Ukrainę to atak na cały świat Zachodu i jego wartości. Zachód musi powstrzymać Putina - przekonywała dziennikarka.

Hanna LisHanna Lis Instagram / hanna_lis screen

Bartek Jędrzejak 

Dziennikarz telewizyjny także jest zaniepokojony sytuacją na Ukrainie. Prezenter pogody dodał relację, w której opowiada o swoich przemyśleniach na temat aktualnej sytuacji. Napisał:

Władimir Putin zapowiedział też III Wojnę Światową. Zapowiedział, że jeśli państwa europejskie lub jakiekolwiek inne włączą się w konflikt, to poniosą surowe konsekwencje, jakich Europa i świat jeszcze nie widziały.

Bartek JędrzejakBartek Jędrzejak Instagram / bartekjedrzejak_official

Bartek JędrzejakBartek Jędrzejak Instagram / Bartek Jędrzejak screen

Bartek JędrzejakBartek Jędrzejak Instagram / bartekjedrzejak_official

Monika Olejnik

Dziennikarka polityczna i gospodyni "Kropki nad i" zabrała głos w sprawie wojny na Ukrainie. Wrzuciła na Instagram mocny wpis:

Tragiczny dzień dla świata. Putin o godzinie 4:00 nad ranem zaatakował Ukrainę. Rozpoczął wojnę. Kochani bądźcie silni! Jesteśmy z Wami. Rosja was i nas nie pokona!!! Rosjanie bądźcie z nami - nie z Putinem! - napisała poruszona gwiazda.
 

Magdalena Boczarska

Aktorka wstawiła do sieci piękną grafikę autorstwa Oksany Drachkovskiej.

 

Rafał Jonkisz

Sytuacja na Ukrainie sprowokowała modela do podzielenia się swoimi refleksjami nad wojnami. Przekazał:

Szkoda, że w tych wszystkich wojenkach nie wychodzą na front ci, którzy to wszystko prowokują, a zwykli ludzie, którym wpajane jest: "Bóg, honor i ojczyzna". Nie mówiąc o cywilach...

Rafał JonkiszRafał Jonkisz Instagram / Rafał Jonkisz screen

Dodał także zdjęcie warszawskiego muralu poruszającego tematykę wojenną.

Rafał JonkiszRafał Jonkisz Instagram / Rafał Jonkisz screen

Joanna Racewicz

Dziennikarka pokusiła się tylko o napis "UKRAINA" i dodała przy nim kilka emotikonów serduszek w kolorze flagi ukraińskiej.

 

Julia Kamińska

Aktorka bardzo przeżywa stan wojenny na Ukrainie, dlatego postanowiła podzielić się z obserwatorami i obserwatorkami screenem prywatnej wiadomości, w której rozmawia z mieszkanką zagrożonego rejonu. W swojej wypowiedzi namawia do przyjazdu do Polski.

 

Małgorzata Kożuchowska

Aktorka jest bardzo poruszana wydarzeniami na Ukrainie. Napisała w związku z tym wymowny wpis:

Ukraino nie jesteś sama! Łzy niedowierzania, że to się dzieje! NIE dla chorych ambicji i imperialistycznych zapędów Putina! Mam nadzieję, że Europa i cały świat będą silne i odważne w odpowiedzi na tę zbrojną agresję! Bracia Ukraińcy jesteśmy z wami! My Polacy wiemy, co to wojna i radziecka okupacja. NIGDY WIĘCEJ WOJNY!!!
 

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Relacja na żywo --> https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,166794,28147380.html

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie --> https://wiadomosci.gazeta.pl/ukraina

Korespondent CNNReporter relacjonuje atak Rosji na Ukrainę. Nagle szum. "Usłyszeliśmy pięć wybuchów"

Więcej o: