Telewizja od Orange uruchamia największy ukraiński kanał informacyjny. Będzie też dostępny na innej platformie

W czwartek nad ranem rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę. Kolejne instytucje i firmy nakładają sankcje na Rosję. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wycofała rosyjskie stacje telewizyjne z rejestru kanałów. Orange Polska postanowiło z kolei zapewnić obywatelom Ukrainy dostęp do rzetelnych informacji w ich ojczystym języku.

Więcej aktualnych informacji znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Ukraińcy uciekają od wojny. "Pójdziemy tam, gdzie będą otwarte drzwi"

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa. Polska zdecydowanie potępiła działania Władimira Putina. Obywatele naszego kraju starają się wspierać przyjaciół zza wschodniej granicy. W całym kraju ruszyły zbiórki finansowe, przygotowywane są także specjalne miejsca dla uchodźców, który będą chcieli schronić się w Polsce. Każdy stara się pomagać, jak może. Swoją cegiełkę postanowiło dorzucić też Orange. Rzecznik firmy poinformował, że właśnie uruchamiają ukraiński kanał informacyjny.

Orange włącza największy ukraiński kanał informacyjny

Za pośrednictwem Twittera rzecznik Orange, Wojciech Jabczyński, poinformował, że telewizja od Orange uruchamia największy ukraiński kanał informacyjny - Ukraine 24. Stacja nadaje przez całą dobę. Mieszkający w Polsce obywatele Ukrainy będą mogli na bieżąco śledzić informacje ze swojego kraju, nadawane w ich ojczystym języku. W Ukraine 24 pracują profesjonaliści i gwiazdy ukraińskiego dziennikarstwa. Ponadto na antenie często goszczą liderzy opinii, przedstawiciele rządu oraz opozycji, a także niezależni eksperci. Kanał dostępny będzie również na WP Pilot.

Wcześniej Orange postanowiło wyłączyć wszystkie rosyjskie kanały. Zdecydowano też o obniżeniu o 80 proc. cen połączeń międzynarodowych z Polski na Ukrainę. Podobną decyzję podjął też CEO mołdawskiego oddziału Orange. Telekom planuje rozdawać na granicy karty prepaid, które mają pomóc obywatelom Ukrainy utrzymać kontakt z bliskimi. Szefowie firmy telekomunikacyjnej zapowiadają też, że wciąż pracują nad kolejnymi rozwiązaniami.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Relacja na żywo

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa 

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.