Maciej Dowbor publikuje łamiący serce post Ukrainki, która musiała wyjaśnić dzieciom, że nie mogą wyjść na dwór: Chcą spokojnie żyć

Maciej Dowbor opublikował chwytający za serce post na Instagramie. Dziennikarz przywołał słowa Ukrainki, która musiała wyjaśnić dzieciom, że nie mogą wyjść na zewnątrz, bo trwa wojna. - Jeżeli ktoś jeszcze uważa, że wojna na Ukrainie to nie nasz problem, to (...) zastanówcie się, jak szybko może zmienić się sytuacja - pisze Dowbor.

Więcej na temat brutalnego ataku Rosji na Ukrainę przeczytasz, odwiedzając stronę główną Gazeta.pl.

Cały świat patrzy teraz na Ukrainę, która jest pogrążona w wojnie. Tamtejsi cywile spędzili noc w metrze w Kijowie i Charkowie z powodu bombardowania miasta przez Rosjan. Prezydent Ukrainy wprowadził stan wojenny. Jak poinformował Wołodymyr Zełenski, do północy 24 lutego, w wyniku starć zginęło blisko 140 osób po stronie ukraińskiej. Maciej Dowbor na bieżąco śledzi bardzo szybko zmieniającą się sytuację. Na Instagramie opublikował post młodej Ukrainki, która w tym trudnym czasie musiała wyjaśnić dzieciom, że nie może wypuścić ich z domu z powodu wojny. Dziennikarz odniósł się do jej słów i zamieścił emocjonalny post. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gwiazdy murem za Ukrainą. Wspierają obywateli i wyrażają swój gniew. "Zachód musi powstrzymać Putina"

Zobacz wideo Antywojenne protesty w Rosji rozpędzane przez policję

Maciej Dowbor solidarny się z Ukrainą. Odniósł się do łamiącego serce wpisu ukraińskiej matki 

Maciej Dowbor zamieścił na swoim profilu post pewnej Ukrainki, która nigdy nie sądziła, że wypowie słowa "córko, nie pójdziesz do ogrodu, na ulicy jest wojna". Jak zauważył dziennikarz, każdy mógłby znaleźć się w tak dramatycznej sytuacji. Kobieta informowała, że razem z dziećmi planowała opuścić kraj, jednak ostatecznie postanowiła zostać i mieć nadzieję, że Bóg będzie miał ich w swojej opiece. Podkreśliła również, że w tak trudnej sytuacji, panikowanie jest najgorszą rzeczą, jaką można zrobić. 

To jest post z dziś, pewnej przypadkowo przeze mnie znalezionej na IG młodej Mamy z Charkowa. To zdjęcie mogłoby być równie dobrze zrobione gdzieś w Rzeszowie, Poznaniu, w Lublinie czy w Warszawie! Ludzie tacy jak my. Zwykła rodzina z dwójką dzieci. Młodzi rodzice, którzy chcą spokojnie żyć, a przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo i szczęście swoim dzieciom. I pewnie jeszcze całkiem niedawno ich problemy były zgoła inne, banalne i z perspektywy ich obecnego położenia, kompletnie nieistotne! Jeżeli ktoś jeszcze uważa, że wojna na Ukrainie to nie nasz problem, to przeczytajcie tych kilka zdań z posta tej Młodej Mamy i zastanówcie się jak szybko może zmienić się sytuacja! I jak niespodziewanie ciepły i suchy schron może stać się ważniejszy od jakiejś pierdoły, która dotychczas urastała do rangi nuklearnej katastrofy - zaczął dziennikarz.
 

W dalszej części wpisu prezenter przyznał, że rozmawiał z córkami na temat sytuacji w Ukrainie. W trafny sposób opisał Władimira Putina, którego nazwał "podstarzałym psychopatą". Okazał swoją solidarność z ludnością Ukraińską i zwrócił się do kobiety, której słowa przytoczył, życząc jej bezpiecznego przetrwania tego trudnego czasu. 

I ja nigdy dotychczas nie sądziłem, że kiedykolwiek moim córkom będę musiał powiedzieć, że nie wyjdą na dwór, bo jest wojna. Do wczoraj, bo od dzisiaj zdałem sobie sprawę, że wszystko jest możliwe. Ukraińcy - jesteśmy z Wami! Oby ten mokry sen podstarzałego psychopaty jak najszybciej się skończył!! @ekaterina_bilychok - nigdy Cię pewnie nie poznam, ale życzę Ci i Twojej rodzinie, abyście przetrwali bezpiecznie ten trudny czas - dodał.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Relacja na żywo 

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna 

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.