Matylda Damięcka bez cenzury o obronie Wyspy Węży. Ukraina kontra "ususzone kleszcze"

Matylda Damięcka słynie z tego, że komentuje otaczającą nas rzeczywistość za pomocą dosadnych grafik. Ostatnio artystka opublikowała rysunek nawiązujący do obrony Wyspy Węży.

Więcej aktualnych informacji znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Matylda Damięcka napisała wiersz o LGBT

W czwartek nad ranem wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę. Polskie gwiazdy solidaryzują się z naszymi przyjaciółmi zza wschodniej granicy i potępiają działania Władimira Putina. Sytuację na bieżąco komentuje także Matylda Damięcka. Artystka opublikowała grafikę, w której odniosła się do bohaterskiej obrony Wyspy Węży. Niektórzy internauci uznali jednak, że ten sposób hołdu jest bardzo nie na miejscu.

Obrona Wyspy Węży. Matylda Damięcka opublikowała wymowną grafikę

Kiedy świat obiegły informację o ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę, Matylda Damięcka nie pozostawiła sytuacji bez komentarza. Artystka odniosła się do sytuacji, publikując wymowną grafikę. W piątek na instagramowym profilu Damięckiej również pojawił się sugestywny rysunek. Siostra Mateusza Damięckiego podzieliła się grafiką nawiązującą do obrony Wyspy Węży, podczas której zginęło 13 pograniczników, którzy wcześniej bez ogródek kazali wracać Rosjanom tam, skąd przyszli. Artystka postanowiła w ten sposób oddać hołd odwadze Ukraińców.

"Bezludna wyspa " - podpisała post Damięcka.
 

Internauci uznali rysunek za idealny komentarz do sytuacji. Wyrażali też wyrazy wsparcia dla Ukrainy.

Jak ty potrafisz pokazać to co siedzi w środku.... Szacun!
Mocne. Prawdziwe. Smutne. Dające do myślenia. Przerażające.
Rysunek mocny, ale tak bardzo prawdziwy... Zginęli prawdziwi bohaterowie - komentowali fani talentu artystki.

W komentarzach nie zabrakło jednak też krytyki. Niektórym grafika nie przypadła do gustu, gdyż uznali, że sytuacja jest zbyt poważna, aby odnosić się do niej w nawet tak śladowo humorystyczny sposób.

Dystans dystansem, ale są jego granice. Ci ludzie zginęli…
Nie czuję, żeby to był temat do żartów.
W innych okolicznościach to by mogło być nawet śmieszne. Ale w obecnych ani nie bawi, ani nie jest na miejscu - oburzali się niektórzy komentujący.

Myślicie, że grafika Matyldy Damięckiej faktycznie przekracza pewne granice?

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Relacja na żywo 

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.