Open'er Festival ogłasza kolejnych artystów, fani narzekają. "Szykuje się festiwal piosenek z TikToka"

Open'er Festival podał kolejne zespoły w line-upie na 2022 rok. Fani nie tylko nie kryją niezadowolenia, ale też zarzucają organizatorom imprezy usuwanie nieprzychylnych komentarzy.

Więcej o nowościach muzycznych przeczytasz na Gazeta.pl

Przez ostatnie dwa lata wielbiciele festiwali musieli obejść się smakiem, ponieważ przez pandemię tego typu wydarzenia, jak i koncerty i tras koncertowe, były odwoływane jedno po drugim. Dlatego teraz wszyscy trzymają kciuki, że w 2022 roku w końcu coś się zmieni. Open'er Festival jak na razie powrócił do ogłaszania artystów, którzy mają przyjechać do Gdyni na przełomie czerwca i lipca, jednak lista zespołów, które wymieniono we wtorek 1 lutego, wywołała falę krytyki. Fani festiwalu ubolewają, że w line-upie dominuje jeden gatunek, a sam Open'er będzie w tym roku mało urozmaicony.

Zobacz wideo Natsu pokazuje kulisy koncertu Teamu X

Open'er Festival 2022. Line-up wywołał krytykę fanów

Podczas wtorkowych ogłoszeń organizatorzy festiwalu zapowiedzieli, że na scenach Open'era w 2022 roku wystąpią m.in. Doja Cat i Playboi Carti - obydwoje na głównej scenie. Tydzień wcześniej wśród ogłoszeń pojawiły się natomiast Megan Thee Stallion, Little Simz oraz Sampa the Great. Fani w komentarzach narzekają na dominację rapu w line-upie, szczególnie, że aż trzech headlinerów wywodzi się właśnie z tego gatunku.

Hellfest to jest festiwal. Pięć dni, 400 artystów, zespoły od najnowszych po najstarszy, ogień. A w Polsce to zapowiada się jeden namiot, laptop z podkładem i można nawijać do majka. Z gustami się nie dyskutuje, ale dotychczasowy fanbase to wam się kurczy mocno po ostatniej fali ogłoszeń.
Widzę, że szykuje się festiwal piosenek z TikToka.
Tylko sam rap. Gdzie jakieś gitary? - czytamy w komentarzach na Instagramie i Facebooku.

Jeden z internautów zwrócił także uwagę na fakt, że organizatorzy festiwalu usuwają niektóre krytyczne i nieprzychylne komentarze, nawet te, które pisane są w kulturalny sposób. Część komentujących jest z kolei zdania, że zarzucanie Open'erowi wybór konkretnych i popularnych artystów mija się z celem, bo gdyński festiwal od zawsze opierał się w dużym stopniu na najbardziej znanych w danym momencie gwiazdach, należących do mainstreamu.

Do wszystkich, których boli tyłek - to zawsze był mainstreamowy festiwal z wielkoformatowymi gwiazdami, skoro gust większości przerzucił się na bardziej trapowe brzmienie niż gitary, to nie płaczcie - komentuje internauta.

Prawdą jest również fakt, że choć rap faktycznie dominuje w tegorocznym line-upie, organizatorzy nie zapomnieli o innych gatunkach. Wśród zapowiedzianych na ten rok artystów znaleźli się także m.in. Maneskin, The Chemical Brothers, Imagine Dragons, Jessie Ware, Michael Kiwanuka czy The Smile, supergrupa, w skład której wchodzą Thom Yorke, Jonny Greenwood i Tom Skinner. A to jeszcze przecież nie koniec ogłoszeń.

Open'er Festival 2022. Kiedy? Data tegorocznego festiwalu

Tegoroczny Open'er ma potrwać tradycyjnie cztery dni i odbędzie się od środy do soboty - 20.06-2.07. Dostępne są bilety na cały festiwal, jednodniowe oraz weekendowe.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.