Kultowe sceny, w których aktorzy nie musieli grać. Przypadek zrobił swoje. U Leonarda DiCaprio polała się krew

Praca aktora wcale nie jest taka łatwa. Czasem odegranie roli i pokazanie emocji, których w danych momencie się nie czuje, może być bardzo trudne. Jednak część aktorów podczas kręcenia niektórych scen, nie musiała grać. Jesteście ciekawi, kto takie sceny ma na swoim koncie?

Więcej podobnych treści znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Charlize Theron - "Królewna Śnieżka i łowca"

Dla Charlize Theron scena w "Królewnie Śnieżce i łowcach" z jednej strony była łatwa, bo nie musiała udawać emocji, ale z drugiej strony niezwykle bolesna. Aktorka ucierpiała na planie. Podczas kręcenia sceny, w której Theron miała krzyczeć, zerwała sobie kilka mięśni brzucha. Jak można się domyślić, to nic przyjemnego, a ból był bardzo silny. Nie pomagał fakt, że aktorka miała na sobie niewygodny kostium i ciężką biżuterię. Nic dziwnego, że było widać na jej twarzy cierpienie.

Charlize Theron - Królewna Śnieżka i łowcaCharlize Theron - Królewna Śnieżka i łowca mat. pras

Alan Rickman - "Szklana pułapka"

Podczas kręcenia "Szklanej pułapki" nie było na tyle zaawansowanej technologii, by niektóre sceny wykonać komputerowo. Produkcja i aktorzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Jak podaje youtuber prowadzący kanał TvFilmy, w jednej ze scen Alan Rickman został zrzucony z kilkunastu metrów. Co prawda na dole czekała na niego amortyzacja, ale to nadal zaskakujące, że nie zatrudniono do roli kaskadera. Nic dziwnego, że widać przerażenie na jego twarzy.

Leonardo DiCaprio - "Django"

I kolejna scena, która dla aktora na pewno nie była przyjemna. Leonardo DiCaprio w "Django" miał ścisnąć szklankę tak mocno, by pękła. I tak się stało. To efekt specjalny? Nie. Czy krew na planie była sztuczna? Też nie. Niestety, aktor tak niefortunnie zacisnął dłoń na szklance, że kiedy ta pękła, zranił się w rękę i polała się prawdziwa krew. 

Martin Sheen - "Czas Apokalipsy"

W scenie odgrywanej w pokoju hotelowym, postać grana przez Martina Sheena zachowuje się, jakby była w transie. Dla aktora prywatnie był to bardzo trudny czas. Sheen zmagał się z alkoholizmem, ponoć także nie stronił od narkotyków. Jeśli wierzyć doniesieniom, był pod ich wpływem podczas wspomnianej sceny w hotelu. Kiedy dał upust swoim emocjom, uderzył też z całej siły w lustro. Szkło się zbiło, a Sheen skaleczył rękę. Mimo ran i krwi, grał dalej.

Martin Sheen, Czas apokalipsyMartin Sheen, Czas apokalipsy screen/YouTube

Sylvester Stallone - "Rambo: Pierwsza krew"

W czasie kręcenia pierwszej kultowego "Rambo", aktor Sylvester Stallone, doznał poważnej kontuzji. Wszystko dlatego, że podczas sceny wspinaczki po stromej górze, odmówił pomocy kaskadera. Ta decyzja kosztowała go złamaniem dwóch żeber, ale aktor nic sobie nie robił z bólu - wstał i mimo wszystko grał dalej.

Brad Pitt i Edward Norton - "Podziemny krąg"

Choć na wielu planach filmowych aktorzy ucierpieli z powodu własnej nieuwagi, to inaczej było w przypadku Brada Pitta. Ten nie spodziewał się, że ból sprawi mu kolega z planu, który odgrywał z nim scenę. Ponoć reżyser filmu poprosił Edwarda Nortona, by w czasie bójki naprawdę uderzył Brada Pita w ucho. Aktor się tego nie spodziewał, co widać po jego reakcji.

Brad Pitt i Edward Norton, Podziemny krągBrad Pitt i Edward Norton, Podziemny krąg screen/YouTube/TvFilmy

Shia Labeouf - "Furia"

Shia Labeouf bardzo wczuł się w rolę, którą odgrywał w "Furii", dramacie o II wojnie światowej. Aktor postanowił nieco pomóc charakteryzatorom i uznał, że aby lepiej wczuć się w rolę, przestanie brać prysznic na czas zdjęć do filmu. Jakby tego było mało, zdobył się na kolejne poświęcenie i to nie byle jakie. A na pewno bolesne! Shia Labeouf sam usunął sobie zęba, bo uznał, że przygotowana dla niego charakteryzacja jest niewystarczająca.

Viggo Mortensen - "Władca pierścieni: Dwie wieże"

W drugiej części trylogii, gdy Aragorn, Gimli i Legolas natknęli na stos płonących ciał orków. Wówczas byli pewni, że Merry i Pippin, ich przyjaciele, również zginęli. Aragorn ze złości kopnął w leżący nieopodal hełm i zrobił sobie krzywdę. Podczas kopnięcia złamał palec u nogi, co zdecydowanie nie było przyjemnym uczuciem. Nic dziwnego, że zaczął krzyczeć z bólu. Ostatecznie uznano, że nie będzie powtórki nagrywania sceny, tylko właśnie ten moment zostanie wykorzystany w filmie.

Viggo Mortensen, Władca pierścieni: Dwie wieżeViggo Mortensen, Władca pierścieni: Dwie wieże screen/YouTube/TvFilmy

Znacie jeszcze jakieś filmowe przykłady?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.