Charlize Theron

Charlize Theron

Pochodząca z Republiki Południowej Afryki amerykańska aktorka, producentka filmowa, modelka. Jedna z najpopularniejszych aktorek Hollywood. Laureatka Oscara za rolę pierwszoplanową w filmie "Monsters".Data urodzenia: 7 sierpnia 1975 r.
Miejsce urodzenia: Benoni (RPA)
Wzrost: 177 cm
Instagram: @charlizeafrica
Rodzina: dwoje adoptowanych dzieci: Jackson i August

Charlize Theron: dzieciństwo i początki kariery

Charlize Theron przyszła na świat 7 sierpnia 1975 roku w Benoni jako córka Gerdy Jacoba Aletty i Charlesa Jacobusa Therona. Dorastała z rodzicami w miejscowości, w której się urodziła, blisko Johannesburga.
W 1991 roku rodzinę Charlize dotknęła tragedia. Jej ojciec był alkoholikiem, nadużywającym przemocy wobec rodziny. Podczas jednej z awantur, gdy znęcał się nad bliskimi i groził im śmiercią, matka Charlize Theron zastrzeliła swojego męża. Uznano, że zrobiła to w akcie samoobrony, więc nie poniosła konsekwencji.
Charlize uczęszczała do Putfontein Primary School, następnie studiowała na National School of the Arts w Johannesburgu.
Początkowo Theron marzyła o karierze tancerki. W wieku szesnastu lat podpisała kontrakt jako modelka. Przez rok pracowała w całej Europie, jednak później przeprowadziła się z matką do Stanów Zjednoczonych i zaczęła uczęszczać do Joffrey Ballet School. Charlize zerwała z tańcem i modelingiem i otrzymując wsparcie matki, udała się do Hollywood, gdzie zupełnie przez przypadek (w kolejce w banku) poznała agenta Johna Crosby'ego.

Charlize Theron: kariera aktorska

Charlize Theron zaczęła grać w 1995 roku. Jej pierwszymi filmami były: "Dzieci kukurydzy III: miejscowy żniwiarz" (1995), "Dwa dni z życia doliny" (1996), "Szaleństwa młodości" (1996), "Prywatne śledztwo" (1997), "Prawem na lewo" (1997). Theron została zauważona i doceniona po tym jak wcieliła się w postać Mary Ann Lomax w filmie "Adwokat Diabła" (1997), gdzie wystąpiła z Keanu Reevesem i Alem Pacino.
Od czasu sukcesu "Adwokata Diabła" Charlize wystąpiła m.in. w filmach: "Wielki Joe" (1998), "Celebrity" (1998), "Żona astronauty" (1999), "Wbrew regułom" (1999), "Uwikłany" (2000). W 2001 roku zagrała śmiertelnie chorą Danę Reever w filmie "Słodki listopad". W 2003 roku Theron otrzymała Oscara jako najlepsza pierwszoplanowa aktorka za rolę Aileen Wuornos w filmie "Monster". Po tym sukcesie zagrała m.in. w produkcjach: "Włoska robota" (2003), "Pet Sellers - Życie i Śmierć" (2004), "Daleka północ" (2005), "Granice miłości (2008), "Hancock" (2008), "Kobieta na skraju dojrzałości" (2011), "Prometeusz" (2012), "Królewna Śnieżka i Łowca" (2012), "Milion sposobów, jak zginąć na Dzikim Zachodzie" (2014), "Mad Max: na drodze gniewu" (2015).

Charlize Theron: życie prywatne

Charlize Theron przez dziewięć lat spotykała się z aktorem Stuartem Townsendem, następnie z aktorem Seanem Pennem, z którym zerwała w 2015 roku. Theron wychowuje dwoje adoptowanych dzieci: syna Jacksona i córkę August.

Zobacz także:

Emily Blunt - Scarlett Johansson - Sharon Stone

charlize theron

Więcej o:

charlize theron

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.