Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio

Amerykański aktor, producent filmowy, scenarzysta, zdobywca Oscara (sześciokrotnie nominowany do tej nagrody), jeden z najpopularniejszych aktorów Hollywood.
Data urodzenia: 11 listopada 1974 r.
Miejsce urodzenia: Los Angeles
Pełne imię i nazwisko: Leonardo Wilhelm DiCaprio
Wzrost: 183 cm
Instagram: @leonardodicaprio

Leonardo DiCaprio - Dzieciństwo i początki kariery

Leonardo DiCaprio przyszedł na świat 11 listopada 1974 roku jako syn Niemki Irmelin Indenbirken i w połowie Włocha, a w połowie Niemca George'a DiCaprio. Swoje imię otrzymał na cześć Leonarda Da Vinci, ponieważ jego matka będąc w ciąży, oglądała jedno z dzieł artysty we włoskim muzeum, gdy po raz pierwszy poczuła kopnięcie nienarodzonego syna. Rodzice Leonarda rozwiedli się, gdy ten miał rok i chłopiec zamieszkał z mamą.
Jako pięcioletni chłopiec Leonardo wystąpił w serialu "Romper Room", jednak finalnie został wyrzucony z planu za złe zachowanie. Następnie DiCaprio występował w spotach reklamowych. Pierwszą dużą rolę zagrał w filmie "Critters 3".

Rozkwit kariery Leonardo DiCaprio

W 1993 roku Leonardo pokonał kilkuset kandydatów do roli Toby'ego w filmie "Chłopięcy świat'. Zagrał wówczas u boku samego Roberta DeNiro. W tym s amym roku dostał swoją pierwszą nominację do Oscara za rolę upośledzonego Arniego Grape'a w filmie "Co gryzie Gilberta Grape'a". Był to prawdziwy przełom w karierze młodego aktora. W następnych latach grał jednak w filmach, które nie odnosiły tak spektakularnego sukcesu: "Szybcy i martwi" (1995), "Przetrwać w Nowym Jorku" (1995), "Całkowite zaćmienie" (1995).
O swoim talencie przypomniał rolą Romea w uwspółcześnionej ekranizacji powieści Shakespear'a "Romeo i Julia" (1996). Rewolucją w karierze DiCaprio okazał się kultowy film "Titanic" (1997). Od tamtej pory DiCaprio zagrał w takich filmach jak m.in.: "Człowiek w żelaznej masce" (1998), "Niebiańska plaża" (2000), "Złap mnie, jeśli potrafisz" (2002), "Gangi Nowego Jorku" (2002), "Aviator" (2004), "Krwawy diament" (2006), "Infiltracja" (2006), "Droga do szczęścia" (2008), "Incepcja" (2010), "Wyspa tajemnic" (2010), "Django" (2012), "Wielki Gatsby" (2013), "Wilk z Wall Street" (2013), "Zjawa" (2015). Był sześciokrotnie nominowany do Oscara (aktor drugoplanowy w "Co gryzie Gilberta Grape'a", aktor pierwszoplanowy za "Aviator", aktor pierwszoplanowy za "Krawy diament", aktor pierwszoplanowy za "Wilk z Wall Street", najlepszy film za "Wilk z Wall Street" i aktor pierwszoplanowy w filmie "Zjawa"). Statuetkę dostał za rolę Hugha Glassa w filmie "Zjawa".

Zobacz także:

Robert De Niro - Angelina Jolie - Brad Pitt

leonardo dicaprio

Więcej o:

leonardo dicaprio

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.