Oni wygrali "Top Model". Co u nich słychać? Papierska wyjechała i wychowuje dzieci, Grudowicz był kelnerem

Program "Top Model" doczekał się już jedenastu edycji i tyle samo osób wygrało show. Sprawdziliśmy, co słychać u niektórych zwycięzców. Nie wszyscy robią karierę w branży.

"Top Model" to jeden z najpopularniejszych programów stacji TVP. Pierwsza edycja została wyemitowana w 2010 roku i jak wspomnieliśmy, nakręcono już jedenaście sezonów. Wielu uczestników dzięki udziałowi w show związało się na stałe z modelingiem np. Karolina Pisarek czy Ania Piszczałka, a niektórzy są celebrytami, jak Magdalena Stępień czy Sandra Dorsz i Adam Boguta, których teraz możemy oglądać w programie Polsatu "Love Island". A co ze zwycięzcami? Zobaczcie, jak potoczyły się ich losy.

Zobacz wideo Ada pojawiła się w ostatniej edycji

"Top Model" sezon 1. Paulina Papierska

Paulina Papierska szybko ujęła jurorów i widzów. Była nieśmiała i zamknięta w sobie, jednak miała ogromne predyspozycje, by zawojować branżę. Zwyciężczyni 1. edycji jednak szybko zrozumiała, że show-biznes nie jest dla niej. Zrezygnowała z kariery i skupiła się na rodzinie. Dziś ma dwóch synów: urodzonego w 2017 roku Gabriela i urodzonego w 2022 roku Alexa. Ich ojcem jest partner Papierskiej, Adam Pytel.

Była modelka i piłkarz na co dzień mieszkają w Norwegii. Sportowiec gra w jednym z tamtejszych klubów.  Paulina Papierska nie jest aktywna Instagramie, a jej ostatni post został udostępniony w 2020 roku. Jak widać po zdjęciach, praktycznie nic się nie zmieniła.

 

'Top Model'. Paulina Papierska wygrała pierwszą edycję programu i zrezygnowała z kariery w modelingu'Top Model'. Paulina Papierska wygrała pierwszą edycję programu i zrezygnowała z kariery w modelingu Fot. Instagram/ papierskapaulina

Paulina PapierskaPaulina Papierska Instagram @papierskapaulina

"Top Model" sezon 2. Olga Kaczyńska

Olga Kaczyńska także nie związała swojej przyszłości z modelingiem. Wybrała prestiżowy zawód i została lekarzem. Ona tak jak Paulina Papierska stawia na rodzinę. W 2021 roku wyszła za mąż. "Ogrom wzruszeń, miłości i szaleństwa! Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować naszym cudownym gościom- kochamy was wszystkich całymi serduchami! -  oraz pozostałym osobom, które sprawiły, że naprawdę był to najszczęśliwszy dzień naszego życia!" - napisała pod postem, w którym pochwaliła się zdjęciami z wesela. Kilka tygodni temu Olga Kaczyńska podzieliła się kolejną radosną nowiną - za kilka miesięcy małżonkowie powitają pierwsze dziecko.

 
 

"Top Model" sezon 3. Zuzanna Kołodziejczyk 

Zuzanna Kołodziejczyk dziś nie pracuje w zawodzie, jednak przez kilka sezonów realizowała zawodowe projekty. Unika show-biznesu. Jest jednak aktywna w mediach społecznościowych, gdzie często publikuje posty. W jednym z nich podzieliła się swoimi odczuciami co do branży i napisała wprost, jakie ma teraz podejście do popularności i celebryctwa:

Jestem tu tak długo, że się nie przejmuję. Od dawna ten cały 'wielki świat' już mnie raczej bawi. Nie mam znajomości, nie szukam ich, nie staram się być kontrowersyjna, nie lubię bywać, unikam wywiadów, opowiadania o sobie mediom i komentowania cudzego życia. Trochę mnie znacie - parcie na szkło: 2/10. Za to robię swoje i jestem z tym bardzo szczęśliwa. Znam swoją wartość. Wierzę, że to, co robię, może być dla innych sygnałem w stylu: 'Hej, serio da się inaczej!' - zwróciła się do obserwatorów na Instagramie.
 

"Top Model" sezon 6. Patryk Grudowicz

Patryk Grudowicz szybko wzbudził sympatię widzów. Pochodził z niemajętnej rodziny, był skromny i pracowity. Przez to, że musiał pomagać mamie, musiał wcześnie zrezygnować z nauki. "Żeby pomóc mamie utrzymać rodzinę, rzucił gimnazjum i zaczął zarabiać" - podawał we "Fleszu". Zwycięzca 6. edycji show pracował dorywczo, m.in. przy przeprowadzkach. Przez to nie nauczył się angielskiego, co w programie wprawiło go w kompleksy. O Patryku Grudowiczu później było głośno, ponieważ związał się z Kasią Szklarczyk, która wygrała 7. edycję. Ich związek nie przetrwał, a zwycięzca odsunął się od show-biznesu. Przez jakiś czas był związany się z jedną z warszawskich restauracji, gdzie pracował jako kelner. Obecnie nie wiadomo, czym zajmuje się zawodowo.

Patryk GrudowiczPatryk Grudowicz KAPIF

"Top Model" sezon 7. Katarzyna Szklarczyk

Katarzyna Szklarczyk wykorzystała szansę, jaką otrzymała dzięki wygranej w show TVN. Z powodzeniem realizowała nowe projekty zawodowe, brała udział w kampaniach. Drogę do kariery opłaciła zdrowiem, o czym opowiedziała w jednym z wywiadów.

Wiele lat temu, jak byłam jeszcze nastolatką, już czułam tę presję ze strony świata mody, żeby być jak najszczuplejszą, a wtedy jeszcze byłam nastolatką, więc zbyt rozsądnie nie myślałam. Stosowałam różnego typu głodówki, diety cud, które tak naprawdę rozregulowały mój organizm i moje hormony i teraz muszę walczyć z tym, żeby te hormony były w normie - wyznała w rozmowie z Jastrząb Post.

Teraz już czuje się dobrze, przyjmowała leki hormonalne, ponieważ "miała rozstrojony organizm". Kasia Szklarczyk nadal jest aktywna w mediach społecznościowych. Wciąż zachwyca delikatną urodą i naturalnością. Przyznała też, że obecnie jest w formie życia.

 
 

"Top Model" - kto jeszcze wygrał show?

Osi Ugonoh to zwyciężczyni 4. edycji show. Modelka jest bardzo aktywna na Instagramie. Warto wspomnieć też o Radku Pestce (5. edycja), o którym swego czasu było głośno w mediach, a o czym przeczytacie TUTAJ. Pozostałymi laureatami kolejnych edycji są: Dawid Woskanian (8. edycja), Mikołaj Śmiszek (9.), Dominika Wysocka (10.) i Klaudia Nieścior. O tej ostatniej Anja Rubik powiedziała, że nie widzi jej w świecie modelingu i wywróżyła jej karierę w mediach społecznościowych.

Więcej o: