Aneta Zając boi się wieszaków, a Cameron Diaz klamek. Doda i Agnieszka Chylińska mają inną fobię

Każdy z nas się czegoś boi i nawet największe gwiazdy nie są tu wyjątkiem. Choć trzeba przyznać, że o fobiach niektórych z nich słyszeliśmy po raz pierwszy w życiu.

Są w stanie wystąpić przed tysięczną publicznością, poprowadzić program na żywo albo zagrać w filmie ryzykowną scenę. Może się wydawać, że aktorzy, piosenkarze czy prezenterzy przy takim stresie nie boją się już niczego. A jednak. Niektórzy czują strach przed lataniem, inni - przed dotykaniem suchego papieru, a jeszcze inni obawiają się... dziur.

Zobacz wideo Blanka Lipińska o problemach z ortografią

Beata Tadla boi się żab

Fobia Beaty Tadli skutecznie powstrzymuje ją przed spróbowaniem jednego z francuskich przysmaków. Dziennikarka w rozmowie z portalem smaker.pl przyznała, że nigdy nie zamówi żabich udek, bo panicznie boi się żab. Lęk przed płazami określa się mianem batrachofobii.

Beata TadlaBeata Tadla KAPiF

Kendall Jenner czuje lęk przed skupiskami dziur

Kendall Jenner nie zbliży się do plastra miodu czy do kwiatu lotosu. Modelka wyznała, że cierpi na trypofobię - niepokój wywołuje w niej obraz składający się z niewielkich otworów. Od kilku lat o tym zjawisku mówi się coraz częściej, chociaż jak na razie nie zostało zakwalifikowane jako oficjalne zaburzenie.

Kendall JennerKendall Jenner YouTube

Andrzej Duda boi się igieł

Polski prezydent niechętnie daje się ukłuć. Podkreślił, że nie szczepił się nigdy na grypę i ogólnie nie przepada za tym, gdy w gabinecie lekarskim ktoś zbliża się do niego z igłą.

Nie jestem w ogóle zwolennikiem sytuacji, gdy ktoś operuje igłą w okolicach moich ramion, przedramion czy jakiejkolwiek części ciała - nie lubię tego. Taka jest prawda. I wszyscy, którzy kiedykolwiek pobierali ode mnie krew, doskonale to wiedzą - wyznał Andrzej Duda.

Andrzej DudaAndrzej Duda Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Wyborcza.pl

Blanka Lipińska ma problem z dentystami

Autorka "365 dni" nie jest zachwycona, gdy w kalendarzu zbliża się termin dentystycznego przeglądu. Blanka Lipińska wyznała na InstaStories, że jej dentofobia jest na tyle silna, że zdarzyło jej się korzystać z narkozy.

Cierpię na dentofobię (paniczny lęk przed dentystą). I nie dotyczy to tylko borowania. Dlatego, żeby oszczędzić sobie stresu, wykupiłam opcję z anestezjologiem - tłumaczyła.

Blanka LipińskaBlanka Lipińska KAPiF

Aneta Zając ma fobię związaną z wieszakami na ubrania

Kilka lat temu Aneta Zając udostępniła na InstaStories fragment artykułu, który opisywał, że Kylie Minogue nie lubi dźwięku wieszaków na ubrania odwieszanych do szafy. Gwiazda "Pierwszej miłości" przyznała, że ma dokładnie ten sam problem. Aktorka nie ujawniła, w jaki sposób radzi sobie z tym lękiem. W przypadku Kylie Minogue fobia jest rzekomo na tyle silna, że zmusza artystkę do rozkładania ubrań na podłodze.

Aneta ZającAneta Zając KAPiF - skatarzewa

Megan Fox nie dotyka suchego papieru

Gwiazda "Transformersów" wyznała, że ma problem z dotykaniem kartek, które nie są zalaminowane. Dużo kosztuje ją chociażby przejrzenie scenariusza.

Scenariusz, gazeta, cokolwiek, co nie jest zalaminowane. Muszę cały czas lizać palce. Kiedy czytam, stawiam koło siebie kubek z wodą - powiedziała w programie Jimmy'ego Fallona.

Megan FoxMegan Fox Instagram @meganfox

Doda i Agnieszka Chylińska boją się latać

Strach przed samolotem jest dość powszechny i przyznaje się do niego spora liczba gwiazd. Doda w rozmowie z Party ujawniła, że wzięła udział w terapii grupowej, ale nawet to nie pomogło jej przezwyciężyć strachu. Wsiadać do samolotu nie lubi także Agnieszka Chylińska.

Zawsze jak wsiadamy z Joanną [managerką - red.], to mówię jej to samo: "Tym razem ten samolot za szybko leci, ja to czuję, na bank przypieprzymy" - relacjonowała w rozmowie z Magdą Mołek.

Doda, Agnieszka ChylińskaDoda, Agnieszka Chylińska KAPiF

Cameron Diaz ma problem z otwieraniem drzwi

Cameron Diaz ma fobię związaną z zarazkami i obawia się chorób, których może nabawić się, dotykając niezdezynfekowane powierzchnie. Aktorka nie tylko bardzo często myje ręce, ale też rzekomo codziennie czyści toaletę i nie dotyka klamek, otwierając drzwi za pomocą łokcia.

Cameron DiazCameron Diaz Instagram.com/ camerondiaz

Więcej o:
Copyright © Agora SA