Cameron Diaz

Cameron Diaz

Cameron Diaz to amerykańska aktorka filmowa. Swoją karierę rozpoczynała jako modelka. Jej pierwszą rolą na wielkim ekranie był debiut w filmie "Maska", gdzie zagrała główną rolę kobiecą u boku Jim'a Carrey'a.Data urodzenia: 30 sierpnia 1972 r.
Miejsce urodzenia: San Diego
Pełne imię i nazwisko: Cameron Michelle Diaz
Wzrost: 173 cm
Instagram: @camerondiaz
Rodzina: mąż Benji Madden

Cameron Diaz: życiorys (dzieciństwo i kariera modelki)

Cameron Diaz przyszła na świat 30 sierpnia 1972 roku jako córka Billie Diaz (agent handlowy) i Emilio Diaza (majster w dużej firmie, z pochodzenia Kubańczyk). Cameron dorastała ze starszą siostrą Chimene, starszym bratem Michaelem i rodzicami w Long Beach, gdzie ukończyła Long Beach Polytechnic High School.
Swoją karierę zawodową Cameron Diaz zaczęła jako modelka. W wieku szesnastu lat podpisała kontrakt z jedną z agencji modelek, a w 1990 roku pojawiła się na okładce magazynu "Seventeen". Brała udział w kampaniach reklamowych światowych marek (Calvin Klein, Levi's), zagrała w reklamie Coca-Coli.

Cameron Diaz: Kariera aktorska

Gdy Cameron miała dwadzieścia jeden lat, postanowiła spróbować swoich sił w aktorstwie. Mimo kompletnego braku doświadczenia, wzięła udział w castingu do produkcji "Maska", gdzie otrzymała główną rolę. Wówczas zapisała się na profesjonalne warsztaty aktorskie, by zdobyć potrzebne do pracy umiejętności. Następnie zagrała mniej znaczące role w filmach: "Kolacja z arszenikiem" (1995), "Ta jedyna" (1996), "Urwanie głowy" (1996), "Feeling Minnesota" (1996).
Kolejną rolą, która zwróciła uwagę odbiorców na Diaz była postać Kimberly Wallace w "Mój chłopak się żeni" (1997). Kolejnym sukcesem był "Sposób na blondynkę" z 1998 roku, "Las Vegas Parano", "Gorzej być nie może". Następnie Diaz zagrała w takich filmach jak: "Męska gra" (1999), "Sekret" (1999), "Być jak John Malkovich" (1999). Za ostatni film Diaz została nominowana do nagrody Złotych Globów.
Cameron Diaz zagrała do tej pory m.in. w: "Aniołki Charliego" (2000), "Vanilla Sky" (2001), "Gangi Nowej Jorku" (2002), "Ostrożnie z dziewczynami" (2002), "Holiday" (2006), "Co się zdarzyło w Las Vegas" (2008), "Bez mojej zgody" (2009), "Zła kobieta" (2011), "Jak urodzić i nie zwariować" (2012), "Adwokat" (2013), "Inna kobieta" 2014.

Cameron Diaz: życie prywatne

Cameron Diaz spotykała się z Mattem Dillonem, Jaredem Leto, Justinem Timberlake'iem, Alexem Rodriguezem. W 2015 roku po siedemnastu dniach zaręczyn wyszła za mąż za muzyka Benjiego Maddena.

Zobacz także:

Drew Barrymore - Kate Upton - Jennifer Aniston

cameron diaz

Więcej o:

cameron diaz