Oni grali w "Klanie" od początku. Serialowa Ula wydaje książki naukowe, a Bożenka ratuje ludzi

We wtorek 17 maja Telewizja Polska wyemitowała jubileuszowy 4000. odcinek "Klanu". Telenowelę możemy oglądać na ekranach telewizorów już od niemal 25 lat. W tym czasie widzowie mieli okazję śledzić losy wielu aktorów. Pamiętacie, kogo zagrała Katarzyna Zielińska?

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń ze świata znajdziesz pod adresem Gazeta.pl.

Olivia Sivelli

Zanim Agnieszka Kaczorowska zyskała popularność jako Bożenka z "Klanu", w tę postać wcielała się Olivia Sivelli. To właśnie ją mogliśmy oglądać w scenach z domu dziecka. Sivelli ma obecnie 29 lat. Gdy przestała grać w hicie TVP, próbowała swoich sił jako modelka. Wystąpiła w kilku sesjach zdjęciowych, czego efektami chwaliła się w mediach społecznościowych. Później porzuciła pracę przed obiektywem. Aktualnie miesza w Wielkiej Brytanii, gdzie pracuje jako ratowniczka medyczna. W ubiegłym roku na Facebooku opublikowała zdjęcie w sukni ślubnej. Wszystko wskazuje więc na to, że odnalazła prawdziwą miłość i wyszła za mąż.

Zobacz wideo Agnieszka Kaczorowska o córkach i macierzyństwie

Olivia SivelliOlivia Sivelli 'Klan' screen / Olivia Sivelli-Brown Facebook

Aleksandra Niżyńska

Fani serialu "Klan" z pewnością pamiętają Ulę, przyjaciółkę Oli Lubicz ze szkoły. Aleksandra Niżyńska zrobiła karierę, ale w zupełnie innej branży. Studiowała nauki społeczne oraz prawo na Uniwersytecie Warszawskim, a także na Uniwersytecie w Bremie. Pracowała jako analityczka w Instytucie Spraw Publicznych, a także kierowniczka Obserwatorium Równości Płci. Ma na koncie kilka książek naukowych. Serialowa Ula jest córką Wojciecha Niżyńskiego, znanego producenta i współtwórcy seriali "Klan" oraz "W labiryncie". W hicie TVP grała przez około dziesięć lat.

Aleksandra NiżyńskaAleksandra Niżyńska Screen 'Klan' / Kapif

Jan Wieczorkowski

Jan Wieczorkowski postać Michała Chojnickiego grał w "Klanie" przez siedem lat. Odszedł w 2004 roku, a jego rolę przejął Daniel Zawadzki. Jakiś czas temu został zapytany o głośne odejście z serialu. W rozmowie z wp.pl wyznał, że nie powinien w ogóle przyjmować tej propozycji.

Trzeba było myśleć, zanim dostałem tę propozycję. Drugi raz nie wszedłbym do tej rzeki. Z doświadczenia wiem, że nie - powiedział Jan Wieczorkowski.

Jan WieczorkowskiJan Wieczorkowski 'Klan' screen / Kapif

Jakub Tolak

Jakub Tolak widzom "Klanu" dał się poznać jako Daniel Ross, syn Moniki granej przez Izabelę Trojanowską. W 2008 roku odszedł z serialu, w którym zastąpił go Marek Kossakowski. Później występował jeszcze w kilku programach, m.in. zajął piąte miejsce w show "Jak oni śpiewają" oraz założył zespół Forma, w którym grał na perkusji i śpiewał. Należał też do zespołu Traces to Nowhere. Ostatecznie porzucił show-biznes i razem z żoną, Zofią Samel, zwiedza świat. Para spodziewa się dziecka.

Jakub TolakJakub Tolak Screen 'Klan' / Kapif

Katarzyna Zielińska

Katarzyna Zielińska w "Klanie" wcielała się w postać Natalii Turskiej. W serialu pojawiła się w 2007 roku. Jak sama niegdyś przyznała, występ w produkcji był ważnym krokiem w jej karierze.

Pojawienie się w serialu oglądanym przez miliony widzów jest świetną promocją dla aktora. Udział w "Klanie" bardzo zmienił moje życie. Zostałam dostrzeżona, pojawiły się kolejne propozycje zawodowe, moje nazwisko zaczęto kojarzyć z moją twarzą - powiedziała w jednym z wywiadów.

Katarzyna ZielińskaKatarzyna Zielińska 'Klan' screen / Kapif

Agnieszka Wosińska

Agnieszka Wosińska od wielu lat nie gra w "Klanie", ale dla widzów nadal pozostaje zakonnicą Dorotą Lubicz. Szkoda, bo aktorka ma na koncie wiele ciekawych ról. Kunszt pokazała m.in. w "Hardkor Disko" Krzysztofa Skoniecznego, "Moje córki krowy" Kingi Dębskiej czy serialach "Belfer" oraz "Bodo". Pojawiła się także w "Szadzi 2" czy "Żywiołach Saszy". Aktualnie gra w "Papierach na szczęście". Z biegiem lat Wosińska zmieniła wizerunek. Postawiła na chłodny blond i modną fryzurę. Zapomnijcie zatem o Dorocie Lubicz. Aktorka ma o wiele więcej do zaoferowania. 

Agnieszka WosińskaAgnieszka Wosińska 'Klan' screen / Kapif

Piotr Cyrwus

Choć łatka Ryśka Lubicza została mu przypięta nawet na wiele lat po odejściu z "Klanu", Piotr Cyrwus to niezwykle utalentowany aktor, który ma na koncie mnóstwo znakomitych występów na deskach teatru, jak i w produkcjach filmowych. Rolę dobrodusznego męża Grażynki dostał właściwie przez przypadek:

Myślałem, że przyjeżdżam na casting do jakiegoś filmu. Nie wiedziałem, że to będzie serial, tym bardziej taki długi.

Aktor wspominał wielokrotnie, że rola ciapowatego Ryśka w pewien sposób stała się jego przekleństwem, gdyż wiele osób miało wrażenie, że prywatnie jest taki sam. W 2012 roku odszedł z serialu. Wśród ostatnich produkcji z jego udziałem wymienić można m.in. "Jak pokochałam gangstera", "Sala samobójców. Hejter", ekranizację słynnej copypasty "Fanatyk" czy też horror produkcji Netfliksa "W lesie dziś nie zaśnie nikt".

Piotr CyrwusPiotr Cyrwus serial 'Klan' screen / KAPiF

Kaja Paschalska

Młodziutka odtwórczyni roli Oli Lubicz, czyli serialowej córki Krystyny i Pawła, zadebiutowała w "Klanie" mając jedynie dziesięć lat, w roku 1997. Na ekranach telewizorów widzowie mogli oglądać ją również w serialach "Świat według Kiepskich", "Hotel 52" czy też "Bulionerzy". W 2015 roku wzięła udział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" i choć zajęła dopiero czwarte miejsce, udało jej się zgarnąć rekordową liczbę punktów. Oprócz projektów aktorskich Kaja Paschalska zajmuje się również muzyką. Wydała sześć singli, dwa albumy studyjne i kilka występów gościnnych.

Kaja PaschalskaKaja Paschalska serial 'Klan' screen / KAPiF

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.