Kaja Paschalska

Kaja Paschalska

Kaja Paschalska jest polską aktorką i wokalistką. Najbardziej znana z roli w serialu obyczajowym „Klan”. Jak do tej pory wydała dwa solowe albumy i współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. W 2016 roku pojawiły się pogłoski, że wokalistka nagrywa swoją trzecią płytę.

Imię i nazwisko: Kaja Paschalska
Data urodzenia: 25 lutego 1986
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: aktorka, piosenkarka
Facebook: facebook.com/kaja.paschalska
Instagram: @kajapaschalska

Kariera Kai Paschalskiej

Kaja Paschalska stała się znana za sprawą roli Oli Lubicz, w której rolę wcieliła się w znanej i lubianej polskiej telenoweli „Klan”. Aktorka zadebiutowała w serialu w 1997 roku. Poza tym ma na swoim koncie gościnne występy w serialach „Bulionerzy”, „Świat według Kiepskich” i „Hotel 52”.

Muzyką na poważnie zajęła się w 2001 roku, kiedy to wydała swoją debiutancką płytę „Kaja Paschalska”. Nakręcono trzy teledyski do utworów z pierwszego albumu artystki, a w pracę nad płytą byli zaangażowani między innymi Krzysztof Antkowiak, Marek Czapelski, Tony Catania i Mieczysław Felecki. W tym samym roku wokalistka została laureatką nagrody w konkursie Debiuty, który odbył się w ramach Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W tym samym roku Kaja Paschalska została nominowana do nagrody Fryderyki w kategorii Nowa Twarz Fonografii. Rok później wokalistka otrzymała Superjedynkę oraz wzięła udział w programie „Muzyka łączy pokolenia”, w którym zaśpiewała w duecie z Beatą Kozidrak. W roku 2003 ukazała się druga płyta zatytułowana „Kaja 2”. Album promował utwór „Nie ma miłości”. W 2005 roku Kaja Paschalska wraz z Tomaszem Stockingerem wzięła udział w nagraniach składanki „Ona i on – duety miłosne”. Para wykonała utwór Seweryna Krajewskiego „Pogoda na szczęście”. Na wiosnę 2016 roku w mediach pojawiły się pogłoski, że artystka jest w trakcie nagrywania swojej trzeciej płyty.

Kaja Paschalska i jej obecność w mediach

W 2005 roku aktorka wraz z wokalistą Patrycją Markowską i aktorką Anną Muchą, wspierała akcję społeczną „Antykoncepcja w modzie”. Aktorka ma na swoim koncie dwie sesje zdjęciowe dla magazynu dla mężczyzn „CKM” (w 2004 i 2006 roku). W 2015 roku Paschalska wzięła udział w programie rozrywkowym „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wokalistka ostatecznie zajęła czwarte miejsce, a dodatkowo łącznie uzyskała rekordową liczbę punktów, za które otrzymała czek o wartości 10 000 złotych. Pieniądze przekazała na rzecz fundacji „Uśmiech Dziecka”, która działa w Darłowie.

kaja paschalska

Więcej o:

kaja paschalska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.