Pamiętacie Ulę z "Klanu"? Przyjaciółka Oli Lubicz zrobiła karierę, ale nie w mediach. Tak teraz wygląda

Fani serialu "Klan" z pewnością pamiętają Ulę, przyjaciółkę Oli Lubicz ze szkoły. Aleksandra Niżyńska zrobiła karierę, ale aktorstwo już dawno zostawiła za sobą. Jak teraz wygląda córka współtwórcy hitu TVP?

W latach 90. "Klan" był jednym z najbardziej popularnych seriali. Widzowie do teraz chętnie zasiadają przed telewizorami, aby obejrzeć losy rodziny Lubiczów i pozostałych bohaterów. Wielu z nich pamięta jeszcze Ulę, koleżankę Oli ze szkoły. W tę rolę wcieliła się Aleksandra Niżyńska, która występowała w serialu od początku jego powstania. Sprawdziliśmy, co u niej słychać.

Zobacz wideo Długoletnie rekordy w telewizji polskiej. "Telewizja miała twarz Ireny Dziedzic"

Hanna Lis z córkąCórka Hanny Lis mieszka w Holandii, miała kontakt z osobą zakażoną. Procedura inna niż u nas

"Klan". Jak teraz wygląda Ula, koleżanka Oli Lubicz?

Nie wszyscy wiedzą, że Aleksandra Niżyńska to córka Wojciecha Niżyńskiego, znanego producenta i współtwórcy seriali "Klan" oraz "W labiryncie". W serialu TVP przez blisko 10 lat grała Ulę, najlepszą przyjaciółkę Oli Lubicz. W odróżnieniu od Kai Paschalskiej, Niżyńska nie związała swojej kariery z mediami. Aleksandra odeszła z "Klanu" w 2008 roku i wkrótce porzuciła aktorstwo. Poświęciła się za to nauce, a następnie karierze zawodowej.

Serialowa Ula studiowała nauki społeczne oraz prawo na Uniwersytecie Warszawskim, a także na Uniwersytecie w Bremie, jednej z największych uczelni w północnych Niemczech. Ma na koncie pracę jako analityczka w Instytucie Spraw Publicznych, a także kierowniczka Obserwatorium Równości Płci i kilka książek naukowych.

Joanna JędrzejczykFani kpią z Joanny Jędrzejczyk: "A co dalej, 'Familiada'?". Zawodniczka odpowiedziała

W ramach pracy badawczej specjalizuje się w problematyce uczestnictwa kobiet w życiu publicznym oraz kwestiach związanych z demokratyzacją. Jest współorganizatorką kampanii społecznych na temat partnerstwa oraz aktywnego ojcostwa.

Jak teraz wygląda? Mimo upływu lat fani serialu z łatwością rozpoznaliby ją na ulicy. Aleksandra Niżyńska nadal przypomina serialową Ulę. 

Aleksandra NiżyńskaAleksandra Niżyńska Mariusz Grzelak/REPORTER/EastNews