Grała w "Klanie" Ulę, przyjaciółkę Oli. Zrezygnowała z show-biznesu dla nauki. Jak dziś wygląda?

Widzowie "Klanu" pamiętają Ulę, koleżankę Oli Lubicz, w którą wcielała się Aleksandra Niżyńska. Aktorka nie gra już w produkcji. Co u niej słychać?

Aleksandra Niżyńska przez ponad dekadę grała w "Klanie". Wcielała się wówczas w rolę pilnej uczennicy i koleżanki Lubiczówny i występowała już w pierwszych odcinkach produkcji. Później w 2002 zagrała jeszcze w "Pianiście" Romana Polańskiego. Co dziś u niej słychać?

Piotr Cyrwus, Aleksandra NiżyńskaOni grali w "Klanie" od początku. Serialowa Bożenka ratuje ludzi

Zobacz wideo Oni odeszli z 'M jak Miłość'

Aleksandra Niżyńska odeszła z show-biznesu

Aleksandra Niżyńska jest córką Wojciecha Niżyńskiego, znanego producenta i współtwórcy takich seriali, jak "Klan" czy "W labiryncie". Niżyńska miała szansę na karierę, ale w 2008 roku odeszła z popularnej produkcji TVP. Poświęciła się za to nauce, a następnie karierze zawodowej. Aktorka niedawno pojawiła się w studiu "Dzień dobry TVN". Powiedziała wówczas, że nie utrzymuje już kontaktów z Kają Paschalską. Zdradziła też, dlaczego zrezygnowała z roli w telenoweli. 

Zaczęło się dziać dużo innych dodatkowych rzeczy w moim życiu i stwierdziłam, że chcę pójść w inną stronę. Studiowałam dwa kierunki, więc to było wyzwanie. Uznałam, że lepiej się odnajduję w pracy badawczej - przyznała.

Niżyńska studiowała nauki społeczne oraz prawo na Uniwersytecie Warszawskim, a także na Uniwersytecie w Bremie. Pracowała też jako analityczka w Instytucie Spraw Publicznych, a także kierowniczka Obserwatorium Równości Płci. Opublikowała kilka książek naukowych. W ramach pracy badawczej specjalizuje się w problematyce uczestnictwa kobiet w życiu publicznym oraz kwestiach związanych z demokratyzacją. Jest współorganizatorką kampanii społecznych na temat partnerstwa oraz aktywnego ojcostwa.

W Europejskim Instytucie Innowacji i Technologii zajmuję się koordynacją projektów na rzecz praw kobiet, a we własnej firmie, w której prowadzę ze wspólniczkami badania dotyczące równości płci, zajmujemy się głównie tematyką kobiet na rynku pracy i w polityce - mówiła w TVN-ie.

Aleksandra Niżyńska od czasu odejścia z serialu niemal wcale się nie zmieniła. Tylko spójrzcie, czas się dla niej zatrzymał. 

Aleksandra NiżyńskaAleksandra Niżyńska Screen 'Dzień Dobry TVN'

Więcej zdjęć Aleksandry Niżyńskiej w naszej galerii, w górnej części artykułu. 

Więcej o: