Margot Robbie robiła tatuaże, a Julia Kamińska mogłaby uczyć niemieckiego. Te gwiazdy dałyby radę w innych branżach

Znamy ich świetnie ze szklanego i wielkiego ekranu, jednak mało kto wie, że są specami w dziedzinach dalekich od rozrywki. Julia Kamińska z wykształcenia jest nauczycielką języka niemieckiego. Jesteście ciekawi, jaki fach w rękach mają inne gwiazdy?

Po więcej ciekawych galerii zajrzyjcie na stronę główną Gazeta.pl 

Zarówno polskie, jak i zagraniczne gwiazdy, zanim zyskały popularność, chciały zaistnieć w bardziej prozaicznych zawodach. Znaczna część z nich skończyła nawet konkretne studia, jednak los pokierował je na ścieżki show-biznesu. Jesteście ciekawi, kim byliby celebryci, gdyby wybrali inne drogi?

Julia Kamińska 

Julia Kamińska, zanim rozkochała widzów rolą Uli z serialu "BrzydUla", postawiła na rozwijanie swoich umiejętności językowych. Jeszcze przed debiutem na szklanym ekranie ukończyła germanistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Wybrała specjalizację pedagogiczną, toteż mogłaby uczyć w szkole.

Germanistykę wybrałam, ponieważ znałam język niemiecki. Trochę ze szkoły, ale głównie dlatego, że moja rodzina jest z Gdańska od pokoleń. Moja babcia do 16. roku życia była obywatelką Gdańska, język niemiecki jest jej pierwszym językiem. Zawsze był obecny w naszej rodzinie, dlatego od dziecka miałam dobry niemiecki akcent - mówiła aktorka w wywiadzie dla swojej uczelni.

Julia KamińskaJulia Kamińska KAPiF.pl / KAPiF.pl

Margot Robbie 

Mimo że Margot Robbie nie spełnia się w tatuowaniu na co dzień, zdarza jej się czasem jeszcze dziarać innych. W jednym z wywiadów gwiazda przyznała, że zrobiła literówkę w tatuażu znajomego z planu. Miało być "skwad", na część oryginalnej nazwy "Legionu samobójców" - "Suicide Squad", wyszło... trochę inaczej. 

Popełniłam literówkę w tatuażu ogromnego gościa o imieniu Simon, który był asystentem Jaia Courtnaya [aktora, z którym grała w "Legionie samobójców" - przyp. red.]. Pierwszy wyciągnął rękę po tatuaż "skwad". Jest na jego ramieniu, całkiem duży. Wszyscy literowali "skwad", a ja przeszłam z litery "s: prosto do "w" i wyszło "swad" - wspominała. 

Aktorka nabrała wprawy i wytatuowała jeszcze 26 napisów. Co ciekawe, ozdobę na swojej stopie zrobiła własnoręcznie.

Margot RobbieMargot Robbie Twitter

Cleo

Cleo, zanim zawojowała polską estradę, zdążyła skończyć studia. Piosenkarka ma dyplom z architektury krajobrazu, a wykształcenie zdobyła na Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. 

CleoCleo Fot. VIPhoto / East News

Anthony Hopkins 

Anthony Hopkins to światowej sławy aktor, który najbardziej jest znany z roli Hannibala Lectera w filmie "Milczenie Owiec". Mało kto jednak wie, że artysta w ostatnich latach skupił się na malowaniu obrazów. Jego dzieła wystawiane były m.in. w Galerii Jeffa Mitchuma w Las Vegas. Niektóre z nich sprzedawane są za ponad 80 tysięcy dolarów.

Anthony HopkinsAnthony Hopkins Facebook

Blanka Lipińska

Blanka Lipińska jest autorką bestsellerów, a także świetnie prosperującą influencerką. Mało kto wie, że ma również międzynarodowy certyfikat, który upoważnia ją do hipnotyzowania ludzi.

Jestem terapeutą-hipnotyzerem cały czas, nie tracę tej umiejętności. Skończyłam amerykańską szkołę hipnozy OMNI i jestem w stanie hipnotyzować ludzi. Mam certyfikat międzynarodowy, mogę leczyć na całym świecie.

Wybralibyście się do niej na hipnozę?

Blanka LipińskaBlanka Lipińska KAPiF

Ada Fijał 

Ada Fijał ma dyplom z aktorstwa, który otrzymała po nauce w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego. To jednak nie wszystko! Skończyła także studia na Akademii Medycznej i przez pięć lat pracowała jako stomatolożka. W rozmowie z Plejadą zdradziła, że sama wyleczyła jeden ze swoich zębów.

Kiedyś nawet założyłam sobie plombę w "szóstce". Ustawiłam sobie lusterko na fotelu, w jednej ręce miałam wiertło i do dziś mam tę plombę. Ale nikt tak ze stomatologów nie robi, to mój autorski pomysł! - mówiła.

Gwiazdy na ściance. Anna-Maria Sieklucka w dżinsowym kaftanie. Olga Borys nic się nie zmieniłaGwiazdy na ściance. Anna-Maria Sieklucka w dżinsowym kaftanie. Olga Borys nic się nie zmieniła Fot. Kapif

Szymon Majewski  

Dziennikarz jest z wykształcenia technikiem autoklawów medycznych. Brzmi obco? Szymon Majewski jest po prostu specjalistą do urządzeń do sterylizacji narzędzi chirurgicznych. Jak doskonale wiemy, nie zdecydował się na kontynuowanie kariery w zawodzie i poszedł w rozrywkę.

Zajmowałem się obsługą pieców sterylizacyjnych i gazowych. Miałem na to papier, ale go nie odnowiłem i po dwóch latach stracił ważność. Nie miałem zbyt dobrych kontaktów z siostrą oddziałową, bo ponazywałem piece. Na jednym napisałem "Ryszard Rwie Serce", a na drugim "Stefan Batory", co bardzo ją wku*wiło. Powiedziała, że piec służy do sterylizowania i że to niepoważne - wspominał.

Szymon Majewski przyłączył się do akcji 'Bez LGBT+ nie ma Polski'Szymon Majewski przyłączył się do akcji 'Bez LGBT+ nie ma Polski' Fot. Kapif

Robert Janowski 

Znany z programu "Jaka to melodia" dziennikarz z wykształcenia jest weterynarzem. Robert Janowski ukończył studia w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, ale tuż po uzyskaniu tytułu lekarza weterynarii poświęcił się pracy w mediach.

Tak naprawdę nigdy nie chciałem latać w białym kitlu i odbierać porodów, tylko być na scenie i występować dla ludzi - podsumował po latach.

Robert JanowskiRobert Janowski KAPIF

Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek skończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Miała zamiar uzyskać tytuł doktora w tej dziedzinie, jednak wygrana castingu do programu "Perfekcyjna Pani Domu" pokrzyżowała jej plany. Mimo wszystko Małgorzata Rozenek wciąż wierzy, że uda jej się obronić tytuł.

Przyjdzie taki moment, że ja obronię swój doktorat, który teraz będę już musiała napisać od nowa, studia doktoranckie będę musiała zrobić od nowa, ponieważ one są ważne tylko cztery lata, a ten czas już dawno minął. Ale zrobię to na pewno, bo po pierwsze obiecałam moim rodzicom, po drugie - bo się przyzwyczaiłam do tej myśli, że jestem doktorem prawa - mówiła na łamach Plejady.

Małgorzata RozenekMałgorzata Rozenek KAPiF

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek o karierze prawniczej: To była odskocznia. Jaką była uczennicą?

Monika Olejnik 

Dziennikarka TVN 24 studiowała na tej samej uczelni, co Robert Janowski. Monika Olejnik wybrała zootechnikę, jednak po jej ukończeniu zdecydowała się na studia podyplomowe na dziennikarstwie. Jak na tym wyszła - wszyscy wiemy. 

Monika Olejnik; Screen z programu 'Kropka nad i'Monika Olejnik; Screen z programu 'Kropka nad i' tvn24.pl

Kinga Rusin 

Kinga Rusin jest jedną z najbardziej znanych polskich dziennikarek, jednak jej wykształcenie nie ma zbyt wiele wspólnego z fachem, którym się zajmuje. Skończyła italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim. 

Kinga RusinKinga Rusin instagram.com/ kingarusin

Maffashion 

Maffashion skończyła studia licencjackie na kierunku kulturoznawstwo, ze specjalizacją grafika komputerowa. Dzięki swojemu wykształceniu o wiele łatwiej było jej prowadzić bloga, a także obrabiać zdjęcia. Teraz ma do tego odpowiednią ekipę, jednak na początku te umiejętności bardzo pomogły jej w rozwoju kariery.

MaffashionMaffashion KAPiF.pl

Zaskoczeni?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.