"Mask Singer". Deszcz zaśpiewał tak dobrze, że już wiadomo, kto kryje się pod maską. Prysznic również

Mimo że TVN pokazał dopiero dwa pierwsze odcinki "Mask Singer", widzowie szybko pokochali nowe show. Każdy odcinek to nowe kostiumy i tajemnice do odgadnięcia: kto kryje się za ekscentrycznym przebraniem?

Więcej informacji na temat telewizyjnego show znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Mask Singer" zadebiutował na ekranach telewizorów 5 marca 2022 roku. Od początku transmisji pierwszego odcinka można było mówić o wielkim sukcesie stacji TVN, ponieważ obejrzało go aż 1,45 milionów widzów. Zasady programu są dosyć proste: na scenie występują znani i lubiani ze świata kultury, show-biznesu oraz polityki, którzy mają za zadanie zaśpiewać piosenkę w ekscentrycznym kostiumie. Żeby było trudniej, to podczas zapowiedzi każdy z uczestników opowiada o sobie ze zmienionym głosem. Poznaliśmy już tożsamość tortu, którym był aktor - Mateusz Banasiuk oraz ośmiornicy, którą był Stefano Terrazzino. Co z resztą? Widzowie mają już swoje typy. Zobacz, czy zgadzają się z twoimi!

Zobacz wideo "Hotel Paradise". Klaudia El Dursi szczerze o uczestniczkach. Zobacz, co powiedziała!

"Mask Singer". Słońce

Jeden z uczestników kryje się pod przebraniem słońca. Tak opowiadał o sobie w show:

Jestem gwiazdą, a jak gwiazda ma pierwszy samochód, to ma go w kolorze czerwonym. (...) Cały czas jestem w zenicie, bo jestem perfekcjonistką i każdego dnia staję się swoją lepszą wersją. Otarłam się o blask kina, mój blask na swój sposób prześwietlił nawet kilka filmowych taśm. Znajdziecie mnie w napisach końcowych. Nie mogę obyć się ani bez mikrofonu, ani bez błyszczyka.
 

Osoba w tym kostiumie zaskoczyła widzów wokalnymi umiejętnościami. Oglądający byli pewni, że mają do czynienia z osobą, której żywiołem jest scena. 

 

A co na to widzowie?

Doda. Wyszukałam, że ona miała swój pierwszy samochód czerwony i w wywiadzie z 2004 roku mówiła, że jest uzależniona od błyszczyka - napisała jedna z internautek.

Inni użytkownicy chyba słusznie zwrócili się w stronę wokalistek z wyższym i delikatniejszym głosem.

Momentami brzmiała jak Majka Jeżowska.
Maria Sadowska - typowali.

Monster

Tak opowiadał o sobie w show:

Agent wśród potworów, bo mam potwornie miękkie serce. (...) Pulsuję rytmem i dyskotekowym tempem barw, bo jestem jak kameleon: barwny, kolorowy i zmienny. (...) Choć jestem bardzo włochaty i wydaję się rozczochrany, tak naprawdę jestem pedantem. (...) Tak czy owak, jestem potwornym agentem, który nie wybudza was koszmarnym snem, lecz pozytywną energią!

Po wykonaniu przez monstera utworu "Sex Bomb" Toma Jonesa fani show mieli pewne przypuszczenia. Utwierdzili się po tym występie, że na scenie wystąpił mężczyzna, który umie świetnie modulować głosem. Najbliższe rozwiązania zagadki były prawdopodobnie typy: Igor Kwiatkowski i Czadoman, czy... Kazimierz Mazur:

Kazimierz Mazur, który gra w "Na Wspólnej" kardiochirurga, a w finale "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" wcielił się Marilyn Monroe, seksbombę wszechczasów.
Igor Kwiatkowski. Kolory ubioru podobne do kultowej Mariolki.
 

Kot

Tymi słowami opowiedział o sobie:

Wszyscy powtarzają, że to, co robię, nie jest wysokich lotów. Muszę przyznać, kiedyś nieźle odleciałem, przez to ominęło mnie kilka rzeczy. [pokazał torebkę z datą "1990" i butelkę z napisem "Woda sodowa" - red.] (...) Tak się składa, że jestem człowiekiem licznych kontaktów, a jednemu z nich coś zawdzięczam.
 

Po wzruszającym wykonaniu piosenki Elvisa Presleya widzowie byli prawie pewni, kto to może być. W komentarzach na Instagramie show TVN pojawiły się propozycje mężczyzn, którzy mogą się kryć pod kostiumem. My jesteśmy przekonani, że kotem jest Michał Milowicz:

Spójrz, jak on się rusza: te kocie ruchy, te gesty... to Michał Milowicz.
Michał Milowicz albo Marcin Miller.

Prysznic

Tak opisał siebie prysznic:

Na początku Bóg stworzył kobietę i mężczyznę, a później stworzył dla nich najbardziej elektryzujące miejsce w Raju, czyli prysznic. Prysznic jest doskonałym podglądaczem. (...) Ponieważ jestem czułym obserwatorem, w kabinie nie wiszę za wysoko. (...) Ludzie na mój widok robią się mokrzy. (...) Kiedyś spojrzałem w lustro i nie zachwyciła mnie jedna z moich dziurek. Nic prostszego: udałem się do hydraulika i zrobiłem sobie dziurkę na nowo!

Już po tym opisie niektórzy mieli swoje typy. Próbowali sięgnąć pamięcią i przypomnieć sobie nazwiska gwiazd, które poddały się korekcie nosa. 

 

Po zaśpiewaniu przez prysznic piosenki nie mieli już wątpliwości, że pod strojem ukryty jest trener - Qczaj. Zdradzić go miał charakterystyczny głos i niski wzrost, o czym też wspomniany w opisie. Warto też podkreślić, że mężczyzna kiedyś przeszedł operację zmniejszenia nosa. 

 

Róża

Tak opowiadała o sobie:

Celem życia każdej róży jest być piękną, wiem, jak to robić - dzisiaj make-up w wersji azjatyckiej, bo jest ekspresowy. (...) Jako mała Różyczka nie miałam dwóch przednich kolców, dzieci się ze mnie śmiały, dlatego tak chętnie uciekałam do mojej babci. (...) Generalnie nie mam wad, no, może niewielką wadę wzroku. (...) Mam wiele tajemnic, największa to moje imię - imię Róży.

Po jej występie było słychać, że mamy do czynienia z wokalistką, albo kobietą, która jest bardzo utalentowana muzycznie. Jej chrypka w głosie przywoływała na myśl "Rudą" z Red Lips. Tak też typowali internauci:

Ruda z Red Lips!
Na pewno to jest Ruda z Red Lips. Ta charakterystyczna chrypka. Barwy nie oszukasz.
 

Ważka:

Szczerze opowiedziała o sobie:

Wybrałam ważkę, bo podobnie jak ja ma w sobie wiele barw. Wychowałam się na blokach obok moich ziomków Bolko i Pasieki. Nieźle tam rozrabialiśmy. Kiedy byłam mała, uwielbiałam podglądać, a podglądałam nie byle kogo. Chciałam, żeby wszyscy usłyszeli mój głos, ale oni postawili na mnie krzyżyk. Teraz nie mogę narzekać na popularność, ale nie ma tego złego. Czasami wystarczy się nie odzywać.
 

Po jej występie scenicznym były prawie jasne, że na scenie zaśpiewała Barbara Kurdej-Szatan. Jej głos ze specyficznym "piaskiem" bardzo się przebijał. Można też było wywnioskować z jej opisu, że to aktorka, ponieważ urodziła się w Opolu, a Bolko i Pasieki to są dwie wyspy na Odrze koło Opola. 

Kogut

Tymi słowami uchylił rąbka tajemnicy:

Kurka wodna, pieję, więc jestem. Lubię Ptasie Radio, newsy z grzędy i wywiady z kurą. W moim kurniku jest maszyna do pisania, pisklaki i ukochana kokoszka. Kokoszka jest ze mną 20 lat, bo taki ze mnie wierny kogut, ale pieję przy brzdęku gitary. Jako wierny kogut wierzę w dobrego wielkiego ptaka. Zawsze jestem w formie, biegam po podwórku i bezbłędnie trafiam jajem do kosza. To ja jestem panem kurnika.
 

Internauci obstawiali różnie. Słychać było, że jest to wokalistka, albo aktor po szkole musicalowej. Niektórzy obstawiali: Piotra Jaconia. My jednak skłanialibyśmy się w stronę świetnie śpiewającego Marka Kaliszuka. 

Bocian

Tak opowiedziała o sobie kobieta w przebraniu ptaka:

Uwielbiam jaskółki, jedna nawet zdobi moje ciało. Trzy razy w życiu przestałam klekotać, to koszmar, dla kogoś, kto z tego żyje. Uwielbiam tworzyć z chórem, który wszystko kuma. Dobrze jest mieć ze sobą dobrych ludzi, bo najważniejsze dla mnie jest, aby się kochać i szanować. 
 

Widzowie stawiali na: Cleo, ale też Anne Karwan.

Cleo ma taki głos.
Ja myślę, że to Ania Karwan, bo przecież ona ma tatuaż w jaskółki.

My przychylamy się w stronę drugiej wokalistki, ponieważ jak pokazaliśmy w ostatnim artykule, ma ona tatuaż z jaskółką.

 

Wiedźma

Opisała siebie następującymi słowami:

Do takich jak ja ludzie od setek lat przychodzą po porady. Moje wywary gotuje już od dawna i cały czas nie mam tego dość, bo ja proszę państwa, palę się do pracy, a nie na stosie. Wiedźma wskaże, wiedźma doradzi, wiedźma za paluszek poprowadzi. Kiedyś każda panna w mieście przed ślubem chciała poznać moje zdanie. Goździk, chaber czy hortensja? Oto jest pytanie. Doradzałam, doradzałam, aż sama nie miałam czasu. No dobra przyznaję, miałam odrobinę czasu, żeby poszaleć. Za chwilę sprawdzę, czy wiem jeszcze jak rozbujać ludzi.

Publiczność i redakcja Plotka po takich słowach była pewna, że ma do czynienia z osobą, która żyje z gotowania. Po wysłuchaniu występu na myśl przychodzą typy: Daria Ładocha lub Edyta Herbuś.

 

Internauci typowali:

Daria Ładocha na pewno!
To na bank Daria Ładocha. Słychać po głosie.

Deszcz

Tak siebie opisała uczestniczka telewizyjnego show:

Jako deszczówka jestem słodka i szczęśliwa wśród moich najbliższych. Czasami jestem deszczem nagród. W nerwach staje się gradem. Jestem życiem, wszyscy wolą, gdy jestem przelotnym deszczem, ale czasami po prostu mi się ulewa - wyznała szczerze.
 

My typujemy Nataszę Urbańską, jak większość internautów, którzy pisali:

Natasza Urbańska na sto procent.
Natasza Urbańska 99,9%.
Bankowo Urbańska. Słychać od razu.

Zgadzacie się z typami internautów? Co myślicie o kostiumowym show "Mask Singer"?

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.