Mateusz Banasiuk - kim jest aktor, który jako pierwszy opuścił program "Mask Singer"? To mąż bardzo znanej aktorki

W ubiegłą sobotę dowiedzieliśmy się, że w programie "Mask Singer" pod kostiumem Tortu ukrywał się Mateusz Banasiuk. Kim jest uczestnik, który jako pierwszy został zdemaskowany przez publiczność i "detektywów"?

Więcej informacji ze świata polskiego show-biznesu znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Paulina Sykut-Jeżyna pokazała przygotowania do występu w "Twoja twarz brzmi znajomo"

Za nami pierwszy odcinek nowego muzycznego show TVN - "Mask Singer". Z programem pożegnał się już pierwszy wykonawca. Okazało się, że pod kostiumem Tortu krył się Mateusz Banasiuk. Żadnemu z jurorów nie udało się odgadnąć jego tożsamości. Kim jest uczestnik, który jako pierwszy zakończył przygodę z show?

Mateusz Banasiuk - wiek

Mateusz Banasiuk urodził się 21 września 1985 roku w Warszawie, co oznacza, że w 2022 roku skończy 37 lat. Jest synem aktora, Stanisława Banasiuka, kojarzonego głównie z roli Andrzeja Kuczyńskiego w telenoweli "Klan". Mateusz Banasiuk ma dwie siostry: starszą i młodszą.

Mateusz Banasiuk - kariera

Mateusz Banasiuk w 2009 roku ukończył Wyższą Szkołę Filmową w Warszawie, a dwa lata później Akademię Teatralną. W ciągu wieloletniej kariery wystąpił w wielu filmach, ale także produkcjach telewizyjnych i spektaklach teatralnych. Rozpoznawalność przyniosła mu rola Radka w serialu "Pierwsza miłość". Zagrał też w produkcjach, takich jak "7 uczuć"’, "Big Love", "Pitbull. Ostatni pies", "Wszystko, co kocham" oraz "Furioza". Występował w serialach "Pajęczyna", "Przeminęło", "Pod powierzchnią", "Druga szansa", "Strażacy", "Przystań".

Najbardziej przełomowym momentem w karierze Mateusza Banasiuka była rola w "Płonących wieżowcach", gdzie wcielił się w postać biseksualnego Kuby. Aktor brał też udział w wielu popularnych programach.

 

W 2014 roku widzowie mogli śledzić jego postępy taneczne w "Tańcu z gwiazdami". Dwa lata później zaprezentował umiejętności wokalne w programie "Twoja twarz brzmi znajomo", a w 2019 próbował pokonać tor przeszkód w "Ninja Warrior Polska". Mateusz Banasiuk spełnia się również jako muzyk. Aktor gra na perkusji w zespole rockowym Lavina.

Mateusz Banasiuk - życie prywatne

Prywatnie Mateusz Banasiuk od wielu lat związany jest z popularną aktorką - Magdaleną Boczarską, która poznał... w taksówce. W 2017 roku na świat przyszedł syn pary - Henryk.

 

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa 

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.