Magdalena Boczarska

Magdalena Boczarska

Magdalena Boczarska to polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Laureatka nagrody Złote Lwy za rolę w dramacie Jana Kidawy-Błońskiego "Różyczka". Szerszej publiczności znana między innymi z takich produkcji, jak "Idealny facet dla mojej dziewczyny", "Jak się pozbyć cellulitu", "Obywatel" czy "Testosteron".
Data urodzenia: 12 grudnia 1978 r.
Miejsce urodzenia: Kraków
Wzrost: 166 cm
Instagram: @magdalena_boczarska
Facebook: Facebook.com/Magdalena-Boczarska

Magdalena Boczarska: życiorys

Magdalena Boczarska przyszła na świat 12 grudnia 1978 roku w Krakowie. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w rodzinnym mieście.

Magdalena Boczarska: kariera

Dotychczas największe sukcesy aktorskie Magdaleny Boczarskiej związane były z rolami teatralnymi. Jeszcze jako studentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie została dostrzeżona i doceniona na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (rola w sztuce "Rajski Ogródek"). W 2002 roku w Teatrze Nowym w Łodzi zagrała w przedstawieniu "Kurka wodna" według Stanisława Ignacego Witkiewicza. Za tę kreację została nagrodzona na XXVIII. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych (debiut). Współpracowała z Teatro Tatro na Słowacji, Carrousel Theater w Berlinie, Buffo w Warszawie, jednak na stałe zaangażowała się w pracę w Teatrze Narodowym w Warszawie. Zagrała w przedstawieniach, jak m.in.: "Merlin. Inna historia" (2003), "Tiramisu" (2005), "Hollyday" (2009).
Magdalena Boczarska na szklanym ekranie pojawiła się po raz pierwszy w 2000 roku w serialu "Klinika pod Wyrwigroszem". W 2006 roku zagrała w thrillerze "Pod powierzchnią", gdzie wystąpili też Tomasz Karolak, Magdalena Różczka. W 2007 roku Boczarska zagrała drugoplanową rolę panny młodej w filmie Andrzeja Saramonowicza "Testosteron" oraz małą rolę w czarnej komedii "Futro". Rok później widzowie mogli zobaczyć aktorkę w małej roli w filmie "Lejdis" oraz epizodach w serialach "Teraz albo nigdy!" i "39 i pół". W tym samym czasie zasiliła obsadę serialu "Czas honoru".
W 2009 roku Magdalena Boczarska zagrała w filmie "Idealny facet dla mojej dziewczyny", za co otrzymała nominację do nagrody Złotej Kaczki. Rok później zagrała główną rolę w dramacie wyreżyserowanym przez Jana Kidawę-Błońskiego "Różyczka". Za tę kreację została nagrodzona Złotymi Lwami oraz nominowana do innych prestiżowych nagród filmowych. Od tamtego czasu aktorka wzięła udział w takich produkcjach, jak: "Jak się pozbyć cellulitu" (2011), "Lekarze" (2012-2014), "Bejbi blues" (2012), "Ixjana" (2012), "W ukryciu" (2013), "Zbrodnia" (od 2014), "Obywatel" (2014), "Obce niebo" (2015), "Pakt" (od 2015), "Druga szansa" (od 2016).

Magdalena Boczarska: życie prywatne

Aktorka spotyka się z aktorem Mateuszem Banasiukiem. W przeszłości jej partnerem był aktor Tomasz Karolak.

Zobacz także:

Mateusz Banasiuk - Tomasz Karolak - Olga Bołądź

magdalena boczarska

Więcej o:

magdalena boczarska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.