''Taniec z gwiazdami''. Jamala - zwyciężczyni Eurowizji z Ukrainy uczestniczką show Polsatu. Kim jest Jamala?

Jamala wystąpi w nowej edycji ''Tańca z gwiazdami''. Program rozpocznie się już za kilka dni. Ukraińska artystka wystąpi razem z Jackiem Jeschke.

Jamala - wiek. Ile lat ma artystka?

W jakim wieku jest Jamala? Artystka urodziła się 27 sierpnia 1983 r. w miejscowości Osz leżącej w dzisiejszym Kirgistanie. Wynika stąd, że niebawem będzie świętować 39 urodziny.

Galiński był jurorem Galiński był jurorem "Tańca z gwiazdami", ale 12 lat temu odszedł z mediów

Jamala - piosenkarka i osobowość medialna

Jamala (Susana Alimiwna Dżamaładinowa) to piosenkarka ukraińska o krymskotatarskim pochodzeniu. Jej przodkowie zostali przesiedleni w czasach stalinowskich do Kirgistanu. Dopiero po odzyskaniu przez Ukrainę niepodległości jej rodzina powróciła na Krym. Muzyka towarzyszy jej od najmłodszych lat, Jamala zaś posiada również muzyczne wykształcenie - ukończyła Narodową Akademię Muzyczną w Kijowie. Jej skalę głosu ocenia się na cztery oktawy. 

Jamala wygrała 12 maja 2016 r. 61. Konkurs Piosenki Eurowizji. Wykonywała wówczas utwór ''1944'', który był inspirowany deportacją Tatarów krymskich. W swojej karierze występowała m.in. w ukraińskich musicalach i tamtejszym programie będącym odpowiednikiem ''Tańca z gwiazdami''. Koncertowała również w Polsce. Swoimi występami uczciła także koncerty organizowane po to, by wesprzeć Ukrainę po rosyjskiej inwazji. Po jej rozpoczęciu schroniła się w Rumunii, potem zaś w Turcji.

Mężem Jamali jest Sejt-Bekir Sulejmanowa. Para ma dwóch synów: Emira-Rachmana (ur. 2018) i Selima-Gireja (ur. 2020). 

Zobacz wideo Rekordowe stawki w "Tańcu z gwiazdami". Te gwiazdy zarabiały najwięcej za odcinek

''Taniec z gwiazdami'' 2022. Kiedy premierowy odcinek?

Jamala weźmie udział w najnowszej edycji ''Tańca z gwiazdami''. Premierowy odcinek będzie można obejrzeć już 29 sierpnia 2022 r. na Polsacie. Początek emisji o godz. 20.00. 

Jamala - partner

Kto będzie partnerem Jamali w trakcie show? Ukraińska artystka zatańczy z Jackiem Jeschke. Polski tancerz (ur. 1991) wystąpił dotychczas w czterech edycjach programu. Jego partnerkami były m.in. Paulina Chylewska, Barbara Kurdej-Szatan i Anna Karczmarczyk. 

Taniec z Gwiazdami. Natalia Janoszek i Rafał Maserak"TzG". Janoszek i Maserak w pocie czoła przed premierowym odcinkiem. "Trenujemy"

''Taniec z gwiazdami'' 2022 - uczestnicy

Kogo jeszcze zobaczymy w ''Tańcu z gwiazdami'' 2022? Oprócz Jamali swoje umiejętności taneczne pokażą:

Zobacz też: "Taniec z Gwiazdami". Krzysztof Rutkowski rozważał wycofanie się z programu. To dlatego zmienił zdanie

Więcej o: