"Taniec z Gwiazdami". Udział zagranicznej gwiazdy podzielił fanów. W komentarzach burza

W 13. odsłonie "Tańca z Gwiazdami" zobaczymy, jak na parkiecie radzi sobie ukraińska piosenkarka Jamala. Po ogłoszeniu informacji o jej udziale w formacie, w komentarzach wybuchła burza.

Jesienią rusza 13. już edycja programu "Taniec z Gwiazdami". Wiadomo już, że na parkiecie będą pląsać Krzysztof Rutkowski, Ilona Krawczyńska, Maja Włoszczowska, Łukasz Płoszajski, Jacek Jelonek, Wiesław Nowobilski, Agnieszka Litwin i Natalia Janoszek. Teraz telewizja Polsat ogłosiła kolejną uczestniczkę formatu. Okazuje się, że na parkiecie zobaczymy też zagraniczną gwiazdę - Jamalę

Zobacz wideo Iwona Pavlović zaprasza Kingę Dudę do "Tańca z Gwiazdami"

Jamala w "Tańcu z Gwiazdami"

Na oficjalnym koncie Polsatu pojawiła się informacja, że w 13. edycji "Tańca z Gwiazdami" jedną z uczestniczek będzie ukraińska wokalistka i aktorka - Jamala, a właściwie  Susana Alimiwna Dżamaładinowa, bo tak brzmią jej prawdziwe imię i nazwisko. 

Najwyższa pora ogłosić kolejną uczestniczkę #TZG13! Jamala - ukraińska piosenkarka oraz aktywistka, która wspiera swój kraj w walce o wolność. Zwyciężczyni 61. Konkursu Piosenki Eurowizji już jesienią spróbuje swoich sił na naszym parkiecie. Podczas udziału Jamali w programie będzie prowadzona zbiórka dla ofiar wojny w Ukrainie razem z Fundacją Polsat. Witamy w programie i życzymy powodzenia - czytamy na fanpage'u "Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami".

Pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Fani byli podzieleni. Niektórym spodobało się, że w programie pojawi się Ukrainka, przez co w show będą mogły zostać poruszone tematy związane z trudną sytuacją naszych wschodnich sąsiadów. 

Super! Cieszę się, że telewizja Polsat myśli trochę mądrzej. Jamala ma szansę pomóc Ukrainie, a my mamy szansę bliżej poznać Ukraińców. Już dawno powinno się to zrobić. (...) A i w Polsce Ukraińców nie brakuje. Traktujmy się z szacunkiem i dobrocią.
Ona śpiewa lepiej niż tańczy, ale gratulacje Jamala. Haters gonna hate - pisali.

Inni z kolei nie byli zadowoleni, że do show zaproszono zagraniczną gwiazdę.

Jak nie ma już z kim robić programu, to może czas po prostu wymyślić inny program.
Naprawdę nie mamy utalentowanych artystów w Polsce?
Myślę, że nie powinniśmy upolityczniać programów rozrywkowych. W szczególności, kiedy na tle tańczących gości, w barbarzyńskiej wojnie giną ludzie.

Pojawiły się też głosy, że Jamala ze względu na pochodzenie może być faworyzowana.

To już wiadomo, kto może wygrać program. W ramach polskiej solidarności z Ukrainą.
Jak jest z Ukrainy, to już ma wygraną w kieszeni - czytamy.

Jamala o udziale w "Tańcu z Gwiazdami"

Udział w tanecznym show skomentowała też sama zainteresowana. Wokalistka na Instagramie pisała, że udział w formacie ma dla niej duże znaczenie. 

Udział w "Tańcu z Gwiazdami" dla mnie to przede wszystkim okazja do przypomnienia o moim domu. O milionach ludzi, którzy cierpią i o tym, jak ważne jest ich wspieranie. Świat nie powinien o nas zapomnieć. Temat Ukrainy nie może zniknąć z telewizji, dopóki nie zwyciężymy. Miło mi poinformować, że podczas programu ogłosimy nową zbiórkę pieniędzy na wsparcie Ukraińców dotkniętych wojną. Dziękuję Fundacji Polsat - napisała.
 

Przypomnijmy, że Jamala w 2021 roku wystąpiła w ukraińskiej wersji "Tańca z Gwiazdami", gdzie tańczyła z Antonem Nesterko. Para odpadła w szóstym tygodniu programu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.