"Taniec z gwiazdami". Kim jest Maja Włoszczowska? Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska zatańczy w Polsacie

Kim jest Maja Włoszczowska z ''Tańca z gwiazdami''? Polska kolarka i medalistka olimpijska tym razem spróbuje swoich sił w zmaganiach tanecznych. Jej partnerem w programie będzie Roman Osadchiy.

Rusza kolejna edycja "Tańca z Gwiazdami". Wśród zaproszonych gwiazd zobaczymy m.in. Maję Włoszczowską. Kim jest?

Maja Włoszczowska - ile ma lat? Sprawdzamy

Ile lat ma Maja Włoszczowska? Polska kolarka, medalistka olimpijska i działaczka sportowa urodziła się 9 listopada 1983 r. w Warszawie. Obecnie ma więc 39 lat. 

Maja Włoszczowska - wiek a doświadczenie w sporcie

Pomimo tego, że Maja Włoszczowska rok temu zakończyła sportową karierę, to znana jest już od wielu lat. Wszystko dzięki bardzo udanej i długiej karierze zawodniczej, która zaczęła się bardzo wcześnie.  Już w 2003 r. zajęła 11. miejsce w plebiscycie na najlepszego sportowca Polski.

Maja Włoszczowska - kolarstwo

Z czego przede wszystkim znana jest Maja Włoszczowska? Kolarstwo było tą dziedziną, w której zasłynęła. Jednocześnie stała się osobą rozpoznawalną medialnie, która stara się także upowszechniać sport i w szczególności kolarstwo - w 2021 r. wybrano ją do komisji sportowej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Pierwszym seniorskim sukcesem Mai Włoszczowskiej w kolarstwie górskim było 3. miejsce w Mistrzostwach Polski w 2002 r. Do jej największych osiągnięć należą:

  • wielokrotne zdobycie medali w Mistrzostwach Polski;
  • wielokrotne zdobycie medali Mistrzostw Świata i Europy (także drużynowo);
  • 6 miejsce na IO w Atenach w 2004 r.;
  • srebrny medal IO w Pekinie w 2008 r.;
  • srebrny medal IO w Rio de Janeiro w 2016 r.

Maja Włoszczowska po raz ostatni wystartowała na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 r. Po sezonie zakończyła karierę. Za wybitne osiągnięcia sportowe i popularyzację Polski poza granicami kraju otrzymała ważne odznaczenia. Chodzi o Złoty Krzyż Zasługi i Order Odrodzenia Polski. 

Zobacz wideo Joanna Krupa jurorką w "Tańcu z Gwiazdami"? Tak zareagowała na pytanie reportera

Maja Włoszczowska - partner w programie

Partnerem w programie Mai Włoszczowskiej został ukraiński tancerz Roman Osadchiy, który od kilku lat mieszka w naszym kraju. Jego debiut odbędzie się właśnie w 13. edycji ''Tańca z gwiazdami''. 

Zobacz też: "Taniec z Gwiazdami". Wiadomo, kto będzie partnerował Jackowi Jelonkowi. Przyleciał z Anglii 

Maja Włoszczowska - mąż. Kim jest życiowy partner kolarki?

Kim jest mąż Mai Włoszczowskiej? Wiadomo jedynie tyle, że wybitna sportsmenka jest związana z pilotem rajdowym Przemysławem Zawadą, który jest jednym z najbardziej doświadczonych w Polsce. Chociaż pojawiały się w przeszłości plotki o ich ślubie, to strzegąca swojej prywatności para zdementowała je.

Maja Włoszczowska - dzieci

Para nie posiada dzieci.

''Taniec z gwiazdami'' 2022

Wszyscy fani Mai Włoszczowskiej z pewnością już czekają na ''Taniec z gwiazdami'' 2022. W programie zobaczymy kolarkę górską, która tym razem spróbuje swoich sił na parkiecie. W zmaganiach o kryształową kulę zawalczy w sumie 11 par. Pierwszy odcinek wyemitowany zostanie przez Polsat już 29 sierpnia o 20.00.

Zobacz też: "Taniec z Gwiazdami". Z kim zatańczy Jacek Jelonek? Dwóch panów odmówiło. Polsat ma plan

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.