Jacek Kurski po raz czwarty został ojcem. Ma już troje dorosłych dzieci z poprzedniego małżeństwa

Jacek Kurski został świeżo upieczonym tatą. Prezes TVP ma już troje dzieci z poprzednią żoną. O jego najstarszym synu mówiła cała Polska, teraz głośno jest o najmłodszej córce. Co wiemy o Zdzisławie, Zuzannie, Olgierdzie oraz o urodzonej w czwartek Annie?

Media obiegła wiadomość o tym, że Jacek Kurski został tatą. Jego nowa żona, Joanna Kurska właśnie urodziła córkę, której małżonkowie nadali imiona Anna Klara Teodora. Prezes TVP ma spore doświadczenie w ojcostwie. Wychował już troje dzieci z poprzedniego małżeństwa, które trwało przez 24 lata. Z poprzednią żoną Moniką Jacek Kurski rozstał się, załatwiając przy okazji tzw. rozwód kościelny, czyli unieważnienie małżeństwa przez Kościół.

Andrzej PiasecznyAndrzej Piaseczny wyszedł ze szpitala. Pochwalił się pierwszym zdjęciem

Dzieci Jacka Kurskiego. O Zdzisławie usłyszała cała Polska

Najstarszy syn prezesa TVP to Zdzisław Antoni Kurski. Jak donoszą media, od czasów licealnych używa jednak imienia Antoni i nim też posługuje się w mediach społecznościowych. 29-letni dziś syn Kurskiego znalazł się na pierwszych stronach gazet w ubiegłym roku, kiedy padły w jego stronę mocne oskarżenia o pedofilię. Wówczas córka przyjaciół rodziny wystosowała zarzuty o molestowanie, jakiego miał dopuszczać się, gdy była nieletnia. Opublikowała je "Gazeta Wyborcza". Prokuratura dwukrotnie odmówiła w tej sprawie wszczęcia śledztwa. Sam Zdzisław Antoni Kurski stanowczo zaprzeczył doniesieniom dziewczyny.

Moje relacje z Magdą były czysto braterskie. Współczułem jej, gdyż wiedziałem jak trudne ma życie z powodu uzależnienia ojca. Trwające od kilku lat próby oskarżenia mnie wiązałem dotąd wyłącznie z zemstą na moim ojcu, w związku z wyrzuceniem z pracy ojca Magdy. Mimo to nigdy nie prosiłem ojca o jakąkolwiek pomoc w tej sprawie. Tym fałszywym oskarżeniom samodzielnie stawiłem czoła w prokuraturze, która tę sfingowaną sprawę dwukrotnie umarzała – napisał wówczas w oświadczeniu dla prasy.

Od tamtej pory o najstarszym synu Jacka Kurskiego niewiele wiadomo. Studiował turystykę i rekreację na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Nie jest aktywny w mediach społecznościowych.

Anna PopekAnna Popek zaliczyła wpadkę na wizji w TVP? Takie słowa nie są tam mile widziane

Sam ojciec również od lat nie pokazuje się z dorosłymi dziećmi, ani nie rozmawia o nich w mediach. Także młodszej siostry Antoniego próżno szukać w internecie. Zuzanna Kurska urodziła się w 1994 roku. Podczas rozwodu rodziców w 2014 roku zeznawała jako świadek. Najmłodszy syn Jacka Kurskiego nazywa się Olgierd i urodził się w 2007 roku. Dostał imię po ojcu, gdyż prezes TVP ma na drugie imię Olgierd.

Jacek Kurski pokazał się z dziećmi m.in. przy okazji wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. Wówczas szedł do lokalu wyborczego trzymając za ręce 20-letnią wtedy córką Zuzanną oraz siedmioletniego Olgierda. Najmłodszy syn towarzyszył ojcu także przy okazji oficjalnych uroczystości. W 2017 roku prezes TVP zabrał go na obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Czy ze swoją nową córką Anną Klarą Teodorą będzie pokazywać się częściej?

Plotek już drugi raz przyłącza się do zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich i zbiera na koszyczki wielkanocne dla seniorów. Wesprzyjmy starsze, samotne osoby. Liczy się każda złotówka!

Więcej o: