Nastoletnia wnuczka Kaczyńskiego zapytana o aborcję i protesty kobiet. Reakcja może zaskoczyć

Sytuacja w kraju po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego zdaje się przybierać na sile. Trudnych pytań nie uniknęła też 13-letnia wnuczka Lecha Kaczyńskiego, Martyna Dubieniecka.

Sytuacja wywołana czwartkową decyzją Trybunału Konstytucyjnego jest bardzo napięta. Polki i Polacy aktywnie wyrażają swój sprzeciw, jednocząc się na ulicach miast w licznych protestach. Jak zapowiadają osoby niezgadzające się z wyrokiem, nie zamierzają odpuścić. Głos w sprawie po raz pierwszy zabrał sam Jarosław Kaczyński.

Zobacz wideo

Przemówienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości pojawiło się w sieci we wtorek wieczorem i szybko wywołało oburzenie wśród internautów. Przypomnijmy, że Kaczyński twierdzi, iż odbywające się obecnie protesty są atakiem, który ma zniszczyć kraj. W nagraniu wzywa m. in. do obrony kościołów "za wszelką cenę". Tymczasem na Instagramie oraz w "nastoletnich" rejonach internetu, na jednej z platform, na których można anonimowo zadawać innym ludziom pytania, o swój stosunek do wyroku i protestów zapytana została Martyna Dubieniecka - wnuczka Lecha Kaczyńskiego, córka Marty Kaczyńskiej.

Monika Jaruzelska, Jarosław KaczyńskiMonika Jaruzelska komentuje przemówienie Jarosława Kaczyńskiego. "Ku przestrodze"

Wnuczka Lecha Kaczyńskiego wyroku TK

Strajk Kobiet to nie tylko protesty na ulicach, ale też liczne słowa sprzeciwu w mediach społecznościowych. Swoje zdanie na temat wyroku wypowiadają osoby znane i lubiane. Niedawno na Instagramie i serwisie Tellonym.me bezpośrednio zapytano o opinię trzynastoletnią wnuczkę Lecha Kaczyńskiego.

W organizowanej na instagramowym profilu Martyny serii pytań i odpowiedzi zwykle pojawiają się kwestie związane ze szkołą czy pasją dziewczyny, czyli jeździectwem. Nic jednak dziwnego, że w obliczu zaistniałej sytuacji padło pytanie o aborcję:

Jesteś za aborcją? - zapytał jeden z internautów.

Eliza TrybałaEliza Trybała wrzuciła odważny post. "Nie jestem za aborcją". Co na to Trybson?

Nastolatka nie zignorowała pytania, ale też nie dała jednoznacznej odpowiedzi, co jest zresztą zrozumiałe. 

Nie odpowiem, bo jak odpowiem, to zaraz będzie wszędzie - wytłumaczyła ostrożnie wnuczka Kaczyńskiego.

Z kolei na profilu Martyny na tellonym.me pojawiło się pytanie o strajki.

Co sądzisz o tych strajkach itd.? - zapytał internauta.

Odpowiedź nastolatki była jednoznaczna.

Nie uczestniczę w tym - napisała.

Warto dodać, że Lech i Maria Kaczyńscy nie byli za całkowitym zakazem aborcji, a pierwsza dama podpisała się nawet pod apelem sprzeciwiającym się zaostrzeniu przepisów aborcyjnych, narażając się przy tym wielu środowiskom.

Trwa strajk kobiet - tu możesz śledzić wydarzenia. Gazeta.pl daje swoje wsparcie.

Więcej o: