Marta Kaczyńska

Marta Kaczyńska

Marta Kaczyńska to córka tragicznie zmarłej podczas katastrofy smoleńskiej pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Z wykształcenia adwokat, żona Marcina Dubienieckiego. Oficjalnie nie angażująca się w politykę, jednak wspierająca swego wuja Jarosława Kaczyńskiego oraz prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Data urodzenia: 22 czerwca 1980 r.
Wykształcenie: wyższe (prawo)
Rodzina: mąż Marcin Dubieniecki, córki Ewa i Martyna

Marta Kaczyńska: życiorys

Marta Kaczyńska przyszła na świat 22 czerwca 1980 roku jako jedyne dziecko Lecha i Marii Kaczyńskich. Jako dziecko uczęszczała na lekcje baletu. Jej rodzice dokładali wszelkich starań, by Marta dobrze się uczyła i wybrała w życiu dobry zawód. Jest absolwentką prawa na Uniwersytecie w Gdańsku, gdzie zdobyła egzamin aplikancki i prawo do wykonywania zawodu adwokata, którego nigdy jednak nie podjęła.

Marta Kaczyńska: katastrofa smoleńska

Dnia 10. kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu w Smoleńsku zginęła między innymi para prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy. Marta Kaczyńska straciła w niej oboje rodziców, z którymi, jak wszyscy twierdzili, była niezwykle mocno związana. Tuż po katastrofie aktywnie uczestniczyła w procesie wyjaśniania przyczyn tragedii, brała udział we wszystkich większych uroczystościach związanych z obchodami kolejnych rocznic katastrofy smoleńskiej oraz wszelkich inicjatywach mających na celu uczczenie pamięci jej rodziców.

Marta Kaczyńska: życie prywatne

W 2001 roku dwudziestoletnia Marta Kaczyńska wyszła za mąż za Piotra Sumniewskiego. Jej ojciec sprawował wówczas urząd prezydenta Warszawy i nie krył faktu, że wolałby, by córka skoncentrowała się wówczas na studiach i nie podejmowała tak młodo tak poważnej decyzji. Stało się jednak inaczej. Marta Kaczyńska urodziła córkę Ewę (2003), jednak później powiedziała, że nie jest ona córką Sumniewskiego. Okazało się, że konflikty małżeńskie były coraz większe, a Marta Kaczyńska niemal cały czas miała romans ze swoim kolegą ze studiów Marcinem Dubienieckim.
W 2005 roku podczas kampanii do wyborów prezydenckich, Marta Kaczyńska poparła swego ojca, pokazując się na plakatach z ówczesnym mężem, choć od dawna ich relacja była fikcją. W 2007 roku rozwiodła się z nim i wyszła za mąż za Marcina Dubienieckiego. Była wówczas w piątym miesiącu ciąży. Uroczystość ta odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gdyni, a państwo młodzi przyjęcie urządzili w Juracie. Nieobecnym na tej uroczystości był wujek panny młodej Jarosław Kaczyński. Tego samego roku na świat przyszła druga córka pary Martyna.

Zobacz także:

Lech Kaczyński - Maria Kaczyńska - Marcin Dorociński

marta kaczyńska

Więcej o:

marta kaczyńska