Paweł Królikowski nie żyje. Aktor 1 kwietnia obchodziłby swoje 59 urodziny

Paweł Królikowski nie żyje. Po długiej hospitalizacji aktor zmarł w czwartek nad ranem w jednym z warszawskich szpitali.

Paweł Królikowski nie żyje. Pomimo długiej hospitalizacji i operacji, życia aktora nie udało się uratować. Zmarł w czwartek nad ranem. Aktor od ponad dwóch miesięcy przebywał na oddziale neurochirurgicznym w jednym z warszawskich szpitali. Trafił tam jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia i już wtedy stan Królikowskiego lekarze określili jako poważny. Niestety, w czwartek popołudniu 27 lutego dotarła do nas smutna wiadomość, iż Paweł Królikowski zmarł w godzinach porannych. Informację tę potwierdzono u rodziny aktora, jak również u prezesa ZASP Krzysztofa Szustera. Przyjaciele żegnają Pawła Królikowskiego w poruszających wpisach w mediach społecznościowych.

Paweł Królikowski nie żyje. Aktor zmarł w warszawskim szpitalu

Problemy Pawła Królikowskiego ze zdrowiem rozpoczęły się już kilka lat temu, w 2015 roku. Wtedy to aktor trafił do szpitala w związku z bólem głowy i nudnościami. Lekarze nie mieli jednak wątpliwości, że mają do czynienia z tętniakiem mózgu. Konieczne było więc jego operacyjne usunięcie.

Po kilku latach stabilizacji, stan zdrowia Pawła Królikowskiego uległ pogorszeniu. W grudniu 2019 roku aktor ponownie trafił na oddział neurochirurgiczny i przeszedł operację oraz rehabilitację. Artysta długo nie mógł opuścić szpitala ze względu na infekcję, która wdała się po operacji. Pod koniec stycznia stan Pawła Królikiewicza się pogorszył i konieczna była kolejna operacja. Pomimo starań lekarzy, życia Pawła Królikowskiego nie udało się uratować. 1 kwietnia aktor obchodziłby swoje 59. urodziny.

Paweł Królikowski - kariera

Paweł Królikowski był aktorem teatralnym, filmowym oraz telewizyjnym. Pomimo swoich niezliczonych ról w karierze, w pamięci fanów zapisał się szczególnie rolą Kusego w serialu "Ranczo".

Urodzony w Zduńskiej Woli aktor ukończył wrocławską PWST. Karierę rozpoczynał na deskach Teatru Studyjnego w Łodzi, a na ekranie zadebiutował w 1983 roku w filmie "Dzień kolibra". W 1988 roku miał także okazję współpracować z Wojciechem Jerzym Hasem na planie "Niezwykłej podróży Baltazara Kobera".

Aktora mogliśmy podziwiać również w "Ciszy" Sławomira Pstronga oraz w świetnej komedii "Ciało" Tomasza Koneckiego i  Andrzeja Saramonowicza. Paweł Królikowski zagrał również w takich filmowych hitach jak "Pitbull. Nowe Porządki", "Dlaczego nie" czy "Samotność w sieci".

Paweł Królikowski był znany także ze swoich ról w serialach, m. in. "Pitbull", "Samo życie", "Szpilki na Giewoncie", "Na dobre i na złe", "Fałszerze. Powrót Sfory" a także "Belfer", "Druga szansa" czy "W rytmie serca".

W 2018 roku Paweł Królikowski otrzymał odznaczenie Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis". Był również przewodniczącym Związku Artystów Scen Polskich. Warto dodać, iż Paweł Królikowski był bardzo rodzinnym człowiekiem o wielu pasjach. Prywatnie brat Rafała Królikowskiego oraz mąż aktorki Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, z którą miał piątkę dzieci

 Rodzinie i przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje.

JP

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.