Dlaczego królowa Elżbieta II zawsze nosiła kolorowe stroje? Powód może zaskakiwać

Paulina Borczak
19.09.2022 12:00
Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II (Fot. Shutterstock)

Podstawowymi elementami garderoby królowej Elżbiety II były garsonki i kapelusze. Stylizacje monarchini wyróżniały się jednak przede wszystkim wyrazistymi kolorami. Za takim doborem kreacji stał pewien konkretny powód.

Królowa Elżbieta II zawsze uchodziła za ikonę stylu. Jej stylizacje były perfekcyjnie skomponowane i bezbłędnie dobrane do okazji. W ciągu 70 lat panowania królowa Elżbieta II często pojawiała się w jasnych, wyrazistych kolorach. Monarchinię było można zobaczyć w każdym kolorze tęczy. Za wyborem takich stylizacji stał pewien bardzo pragmatyczny powód. 

 

Kolorowe stroje królowej Elżbiety II. Co za nimi stało? 

Za kolorowymi strojami królowej Elżbiety II kryje się bardzo pragmatyczny powód. Nie chodzi o nowoczesny wizerunek, czy o wpisywanie się w obowiązujące trendy, lecz o wyróżnienie się z tłumu. Kolorowe stroje miały sprawić, że królowa Elżbieta II będzie widoczna nawet z daleka. "Ona musi się wyróżniać, żeby ludzie mogli powiedzieć <<Widziałem królową>>" - powiedziała hrabina Wessex, Zofia w filmie dokumentalnym o życiu monarchini. Okazje podczas których pojawiała się królowa Elżbieta II, przyciągały zazwyczaj tłumy Brytyjczyków. Każdy z nich chciał zobaczyć królową chociażby z daleka. Stroje w wyrazistych kolorach to umożliwiały. Postanowiliśmy przypomnieć kolorowe kreacje królowej Elżbiety II. 

Kolorowe kreacje królowej Elżbiety II. Pomarańczowy

Królowa Elżbieta II zachwycała kolorowymi stylizacjami już w młodości. Monarchini już wtedy kochała kapelusze i broszki. W poniższej kreacji królowa Elżbieta II zaprezentowała się w latach 60. Pomarańczową, wzorzystą kreację monarchini zestawiła z białymi dodatkami. W wyrazistym, pomarańczowym kolorze królowa wystąpiła jeszcze wiele razy. 

 
 

Wyraziste stroje królowej Elżbiety II. Niebieski 

Królowa Elżbieta II często pojawiała się w kreacjach w różnych odcieniach niebieskiego. W błękitnych sukienkach występowała jeszcze jako księżniczka. Pierwsze z prezentowanych zdjęć pochodzi z 1947 roku, kolejne zrobiono 37 lat później. W obydwu kreacjach królowa Elżbieta II prezentowała się niezwykle elegancko. 

 
 

Kolorowe kreacje królowej Elżbiety II. Różowy 

Królowa Elżbieta II pojawiała się również w różowych kreacjach. Dwie prezentowane stylizacje wyglądają do siebie bardzo podobnie, aż trudno uwierzyć, że dzielą je 54 lata. Na obydwu z nich monarchini udekorowała różowy płaszcz broszką, a stylizację uzupełniła kapeluszem i perłami. 

 
 
Więcej o: