Miss Earth Poland 2018 debiutuje na ściance w małej czarnej. Znalazłyśmy 18 podobnych!

8 września w Poznaniu odbyła się gala Mercure Fashion Night, podczas której po raz pierwszy zadebiutowała Miss Earth Poland 2018 - Aleksandra Grysz. Miss zachwyciła gości swoją klasyczną, ale przemyślaną stylizacją, która podkreśliła jej zgrabną figurę i delikatną kobiecą urodę.

Mercure Fashion Night / Mat. prasoweMercure Fashion Night / Mat. prasowe AKPA

Wybory Miss Earth Poland 2018

6 września, dwa dni przed galą Mercure Fashion Night, odbyły się wybory Miss Earth Poland 2018, podczas których koronę zdobyła Aleksandra Grysz. Została ona wyłoniona z 14 najpiękniejszych finalistek i będzie reprezentowała Polskę w światowym finale w Manili na Filipinach. Wybory Miss Earth są trzecim co do wielkości międzynarodowym konkursem piękności na świecie.

 Mercure Fashion Night by Polska Akademia Mody

Mercure Fashion Night to cykl wydarzeń, którego celem jest promowanie polskich projektantów i lokalnej kultury. Uroczystość ta była połączona z rozdaniem nagród Polskiej Akademii Mody. W hotelu Mercure Poznań Centrum, goście obecni na wydarzeniu mogli podziwiać najpiękniejsze kolekcje nagrodzonych polskich projektantów. 

Właśnie podczas tej gali, jedną z zaproszonych osób była Aleksandra Grysz - Miss Earth Poland 2018, która pojawiła się na niej w cudownej czarnej sukience. Nasza Miss dobrała do niej czarne sandałki Steve Madden na szpilce z ozdobnymi elementami wokół kostki. Prócz tego czubek jej głowy zdobiła cudowna mieniąca się korona! Wydarzenie to było okazją do jej pierwszego oficjalnego wystąpienia, dzięki temu udało nam się przeprowadzić z nią wywiad, który możecie przeczytać poniżej :)

Mercure Fashion Night / Mat. prasowe / Mat. partneraMercure Fashion Night / Mat. prasowe / Mat. partnera AKPA

Jak myślisz co Ciebie wyróżniało spośród innych kandydatek, które brały udział w tych wyborach?

Aleksandra Grysz: Zgrupowanie trwało dziewięć dni, przez które zdążyłam się przekonać, że każda dziewczyna jest inna i wyjątkowa na swój sposób. Ja nie starałam się walczyć w żaden sposób urodą z dziewczynami. Liczyłam na to, że moja osobowość przekona do siebie jury. No i tak chyba właśnie było.

W listopadzie będziesz brała udział w wyborach na Filipinach. Czego się możesz po nich spodziewać?

A.G.: 4 października wylatuję, 3 listopada jest gala, więc czeka mnie miesiąc zgrupowania. Na pewno mogę spodziewać się tego, że będziemy miały bardzo napięty grafik. Dużo prób, choreografii, zwiedzania Filipin, a także proekologicznych eventów i zajęć. Muszę przygotować się pod każdym względem! Dobrać garderobę, muszę się przygotować fizycznie no i też merytorycznie. Tam bardzo ważne jest to, jaka jest nasza wiedza dotycząca środowiska. Właściwie mniej liczy się uroda, a więcej wiedza i nasze zaangażowanie. Czy rzeczywiście angażujemy się w tę ochronę środowiska, czy jest to tylko na czas konkursu. To jest bardzo sprawdzane.

A do tej pory jak się angażowałaś?

A.G.:Generalnie bardzo aktywnie działam w social media i od bardzo długiego czasu promuję na nich proekologiczny styl życia. Sama jestem wegetarianką i jakby cały czas przekonuje swoich obserwatorów, że ma to sens. Trzeba dbać o środowisko, wprowadzając nawet bardzo małe kroki. Właśnie ze względu na ekologię ten konkurs tak mi się spodobał i tam się zgłosiłam.

Od kiedy bierzesz udział w konkursach i co jeszcze skłoniło Cię do wzięcia udziału w wyborach Miss Earth?

A.G.:Po pierwsze już wcześniej brałam udział w konkursach piękności. Jak już się raz w to wejdzie to zaraża! Gdy miałam 18 lat wzięłam udział w pierwszym konkursie. Później miałam trzy lata przerwy, aż w zeszłym roku ponownie wzięłam udział w konkursie i teraz w wyborach Miss Earth Poland 2018. Do wzięcia w nim udziału skłoniła mnie właśnie ta tęsknota za konkursami piękności, która połączyła się z ideą konkursu bo jest naprawdę fajna i zdecydowanie wyróżnia się na tle innych wyborów. 

Aleksandrze Grysz życzymy kolejnych sukcesów!

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.