W piątek 28 marca stolicę Tajlandii nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3. Epicentrum znajdowało się w sąsiedniej Mjanmie (dawniej Birma). Rośnie liczba ofiar śmiertelnych. Do sieci trafiają przerażające nagrania, na których widać zapadające się budynki. W centrum wydarzeń znalazł się Krzysztof Rutkowski i jego rodzina. Celebryta opublikował nagranie ze stolicy Tajlandii.
Na nagraniu Krzysztof Rutkowski opisał obecną sytuację w Tajlandii. - Z Dubaju przeleciałem do Bangkoku. Niestety trzęsienie ziemi, 40 osób nie żyje, na ulicach ogólna panika. Ewakuują nas z hotelu, przed którym w tym momencie jestem, w inne bezpieczne miejsce. Przewidują kolejne trzęsienie ziemi. Ma być jeszcze większe uderzenie - mówił. W tle widać ludzi przemieszczających się w maskach i zakorkowane ulice. Pod nagraniem pojawiły się komentarze ze wsparciem od jego obserwatorów. "Niech pan na siebie uważa", "Trzymaj się Krzysiek, uważajcie na siebie" - pisali. Nagranie Rutkowskiego znajdziecie na końcu artykułu.
Pojawiły się już pierwsze relacje świadków, którzy doświadczyli trzęsienia ziemi w Tajlandii. Jedna z Polek, która mieszka w Bangkoku udzieliła wywiadu Onetowi. - Zbiegłam z 32 piętra. (...) Wszyscy wybiegli, jak stali, w bieliźnie, z dziećmi na rękach. (...) Nie wiem, czy będziemy mogli wrócić do domu, słyszałam, że nade mną coś się waliło - mówiła.
Przekazano również informację o ewakuacji Ambasady RP. Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych poinformował, że budynek, w którym się mieści, został uszkodzony podczas trzęsienia ziemi. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że "wśród poszkodowanych nie ma obywateli RP". Oświadczenia wydały również niektóre biura podróży. "Obecnie wszyscy nasi goście przebywają w bezpiecznej części kraju, z dala od epicentrum" - mówiła Rzeczniczka prasowa Rainbow Tours Katarzyna Pasikowska. W trosce o bezpieczeństwo klientów wdrożono "standardowe procedury, zapewniające szybkie i skuteczne działanie w takich sytuacjach".
Młynarska o kulisach zakupu domu w Hiszpanii. Wspomniała o cenie
Nawrocka w USA zachwyciła fryzjera gwiazd. Stylistka miała wątpliwości. "W takim otoczeniu to za mało"
Bawełniane sukienki na wiosnę. Ażurowa z Zary wygląda jak wycinanka, w H&M i Reserved też są cudne
O tym zachowaniu Nawrockiego wobec dziennikarza mówią wszyscy. Mocny apel Kolendy-Zaleskiej
Gołębie przejęły balkon Anny Muchy. "To jest jakaś masakra!"
Syn Rozenek z nowym modowym projektem. Jego praca robi wrażenie
Te słowa ofiar Jeffreya Epsteina mrożą krew w żyłach. "Podobał mu się strach w naszych oczach"
Za tyle Przetakiewicz nie przeżyłaby miesiąca. Padła konkretna kwota
Niespodziewane wieści i to w dniu urodzin Rogacewicza. To już koniec?