Kwaśniewska przebrała się na salonach. Spotkała ją krytyka. Odpowiedziała w podobny sposób

Aleksandra Kwaśniewska ma do siebie sporo dystansu. I nie wstydzi się, by na salonach wziąć szpilki do ręki i chodzić w zwykłych klapkach.

Aleksandra Kwaśniewska została ostatnio nagrodzona przez redakcję "Wprost" podczas gali ShEO Awards 2024 w kategorii "Walka ze stereotypami". Po odebraniu statuetki córka prezydenta nagrała rolkę i zamieściła wpis. "Krótka historia jednej nagrody. Pięknie dziękuję #ShEOawards oraz @tygodnikwprost i gratuluję wszystkim wspaniałym współlaureatkom. Kocham was kobiety i pamiętajcie: it’s always better when we’re together (zawsze jest lepiej, gdy jesteśmy razem - tłum.). Niedługo po zejściu ze sceny, zrzuciła niewygodne szpilki i założyła klapki, co nie umknęło uwadze jednej z internautek.

Zobacz wideo Dorota Gawryluk to dobra kandydatka na prezydenta?

Aleksandra Kwaśniewska odpowiedziała obserwatorce

Jedna z obserwatorek Aleksandry wydawała się być zdziwiona nietypowym jak na salony obuwiem. "Ola lacze?" - zapytała. Na odpowiedź Kwaśniewskiej nie trzeba było długo czekać. "Ola lacze" - odpowiedziała w swoim stylu. Zdjęcia w eleganckich butach i klapkach znajdziecie w galerii na górze strony. 

Przy okazji wydarzenia "Wprost" dziennikarka udzieliła wywiadu, w którym obaliła jeden z mitów na swój temat. Chodzi o to, że rzekomo nie chce mieć dzieci. - Mi się przypisuje słowa, których ja właściwie nie mówię, bo moje stanowisko nie do końca jest takie. To nie jest tak, że ja chodzę i krzyczę, że nie chcę mieć dzieci. Ja mówię coś innego – a mianowicie to, że ten fakt nie powinien nikogo interesować. Tak samo, jak to, kiedy kobiety mają dzieci, nie powinno nas interesować czy te dzieci były planowane, czy to może była wpadka... Jakie to były okoliczności. Tak samo nie powinno nas interesować, dlaczego dana kobieta dzieci nie ma, a towarzyszy temu - moim zdaniem - takie mocno niezdrowe zainteresowanie - tłumaczyła Aleksandra Kwaśniewska dla Wprost.pl.

Aleksandra Kwaśniewska o braku posiadania dzieci

Kwaśniewska często jest ofiarą różnych stereotypów. Chciałaby, by jednak ludzie mieli więcej taktu. - Ja tego absolutnie nigdy nie powiedziałam [że wybieram świadomie nie-macierzyństwo – przyp. red.]. To jest niebywałe, że wszyscy mi wkładają w usta taką wypowiedź. Właśnie nigdy publicznie nie wypowiedziałam się na temat powodów odnośnie tego, że nie mam dzieci. Ja mówiłam coś innego - mówiłam, że ja nie powinnam musieć odpowiadać na te pytania, bo tu jest ta granica mojej prywatności - dodała w nowej rozmowie i podsumowała, że ją to nie interesuje, że jest ktoś, kogo interesuje temat jej macierzyństwa. 

Kuba Badach i Aleksandra Kwaśniewska na gali 'Wprost'.Kuba Badach i Aleksandra Kwaśniewska na gali 'Wprost'. Fot. Kapif.pl

Aleksander Kwaśniewski był dobrym prezydentem?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.