Cezary Żak schudł 30 kilogramów. Wyeliminował dwa produkty. "Mam zasadę"

Cezary Żak na przestrzeni lat stracił aż 30 kilogramów. Główną motywacją aktora była chęć rozwoju zawodowego. Jak tego dokonał?

Cezary Żak przez większość życia zawodowego należał do aktorów o nieco większych gabarytach. Rzutowało to nie tylko na jego zdrowie, ale i karierę - przez jego tuszę twórcy filmowi szybko przylepili mu określoną łatkę. W pewnym momencie aktor podjął decyzję o pozbyciu się dodatkowych kilogramów, co było motywowane chęcią rozwoju. - Po pracy na planie "Rancza" miałem świadomość, że jeśli jako aktor chcę iść dalej i osiągnąć więcej w zawodzie, jaki wykonuję, muszę zmienić tzw. warunki. Ta motywacja była w moim przypadku najsilniejsza i jak się okazuje najskuteczniejsza - mówił przed laty w "Dzień dobry TVN".

Zobacz wideo Magda Gessler schudła 12 kilogramów. To zasługa tylko diety?

Cezary Żak musiał zmienić nawyki żywieniowe

Cezary Żak w rozmowie z portalem Gazeta.pl wyznał, że kluczem do sukcesu była zmiana nawyków żywieniowych oraz poznanie potrzeb i słabości własnego organizmu. "Nauczyłem się jeść mniej i rozsądnie, a ponadto poznałem swój organizm, jego potrzeby i przyzwyczajenia. Podjadanie to najgorszy wróg, nie tylko odchudzającej się osoby. Postanowiłem, że wydłużę swoje przerwy między posiłkami. Co prawda dietetycy zalecają, aby jeść częściej i mniej, ale na mnie to po prostu nie działało. Ja musiałem się najeść i dopiero wtedy mogłem wytrzymać bez kolejnych drobnych przekąsek" - powiedział Żak. Aktualne zdjęcia aktora znajdziecie w naszej galerii u góry strony.

Cezary Żak, aby schudnąć 30 kilogramów, wyeliminował z diety dwa produkty

Droga Cezarego Żaka do zrzucenia wagi zajęła mu trzy lata. W tym czasie aktor uczył się, jak przestać podjadać, wydłużył także przerwy między posiłkami. Serialowy Karol Krawczyk z "Miodowych lat" wyeliminował dwa składniki z menu: ziemniaki oraz białe pieczywo. Co teraz je? "Okazuje się, że ziemniaki zjadane z mięsem i warzywami to bardzo kaloryczna mieszanka. Na obiad podczas odchudzania zjadałem i nadal zjadam tylko warzywa i mięso. Co do pieczywa, mam zasadę, że spożywam je jedynie na śniadanie. Wybieram ciemne, bo za białym nigdy tak naprawdę nie przepadałem. Dwa razy w miesiącu jem kaszę gryczaną, bo ją lubię, i od czasu do czasu ryż" - tłumaczył w rozmowie z Gazeta.pl.

Ile razy w tygodniu uprawiasz sport?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.