Stużyńska i Nejman wracają do wspólnego grania. On przed laty się w niej kochał. Później byli razem w "Złotopolskich"

Nadchodzi okazja, by znowu podziwiać razem Magdalenę Stużyńską i Andrzeja Nejmana. Dawne serialowe małżeństwo wraca do wspólnego grania.

To świetna wiadomość dla fanów "Złotopolskich", którzy przed laty śledzili z zapartym tchem losy Marcysi (Magdalena Stużyńska) i Waldka (Andrzej Nejman). Słynne serialowe małżeństwo już wkrótce będzie można znowu oglądać w jednym projekcie. Tym razem na deskach Sceny Relax w spektaklu "Nie książka zdobi człowieka". Jest to reaktywacja tytułu, który kilka lat temu można było oglądać w Teatrze Komedia, gdy jego dyrektorem był Andrzej Nejman. A że już nim nie jest, założył Teatr Impresaryjny Nejman Komedie i to właśnie w ramach jego działalności powrócił do wystawiania wyreżyserowanej niegdyś przez siebie sztuki. On gra w niej główną rolę - pisarza panikarza, Stużyńska wciela się zaś w pokojówkę. Jak wypadną w takiej konfiguracji i czy znowu zachwycą widzów tak jak za czasów serialu TVP? O tym będzie można przekonać się już od 20 maja. W pozostałych rolach m.in. Elżbieta Romanowska, Aleksandra Justa, Maja Hirsch i Paweł Małaszyński.

Zobacz wideo Magdalena Stużyńska o kulisach "Złotopolskich"

Andrzej Nejman podkochiwał się w Magdalenie Stużyńskiej w Akademii Teatralnej 

Przypomnijmy, że Andrzej Nejman poznał Magdalenę Stużyńską na studiach. Nie krył radości, gdy aktorka dołączyła niedługo po nim do obsady "Złotopolskich". Tym bardziej że scenarzyści od początku planowali połączyć ich bohaterów, co oznaczało wiele wspólnych chwil na planie. Zanim jednak ich postaciom udało się stanąć na ślubnym kobiercu, spotkali na drodze wiele przeciwności. Ich ślub można było zobaczyć w 450 odcinku serialu. - Dzień, w którym okazało się, że Marcysię Biernacką ma zagrać Magda, moja miłość z pierwszego roku studiów, był dla mnie jednym z najszczęśliwszych. Scenarzyści szukali dla Waldka narzeczonej. Gdy wybrali, poczułem, że złapałem pana Boga za nogi - opowiadał Nejman po latach w "Fakcie". Co ciekawe, jego żoną została kobieta, która mu ją bardzo przypominała. - Moja prawdziwa żona Małgosia wygląda jak Magda Stużyńska i to chyba nie jest przypadek - śmiał się. 

Andrzej Nejman odszedł ze "Złotopolskich" w 2008 roku. Po raz ostatni pojawił się w serialu w 944 odcinku pt.: "Waldek wyjeżdża". Magdalena Stużyńska odeszła w tym samym roku, ale później - niecałe 100 odcinków później. Kontakt z Andrzejem Nejmanem jednak przetrwał. Do 2013 roku grała w zarządzanym przez niego Teatrze Kwadrat w Warszawie. Przez lata wystąpiła tam w takich spektaklach jak "Balladyna", "Korowód", "Mayday 2", "Co ja panu zrobiłem, Pignon?", "Mój przyjaciel Harvey", "Kiedy Harry poznał Sally", "Trzy siostrzyczki Trupki", a także "Szwedzki stół".

O czym opowiada sztuka "Nie książka zdobi człowieka" z Magdaleną Stużyńską i Andrzejem Nejmanem? To typowa komedia pomyłek. Jak czytamy w opisie sztuki: "Sherman Mayfair, pisarz – panikarz, lat około 35 właśnie wydał książkę i marzy o tym, by odnieść wielki sukces. Jednak nieśmiałość i całkowity brak wiary w siebie paraliżują go do tego stopnia, że sama myśl o udzieleniu wywiadu przyprawia o rozstrój żołądka. W akcie desperacji namawia swojego przyjaciela Matta, by ten podając się za autora książki, oczarował wszystkich wdziękiem i erudycją, zyskał przychylność mediów i uczynił z jego powieści bestseller". Więcej wspólnych zdjęć Stużyńskiej i Nejmana z planu "Złotopolskich" znajdziesz w galerii na górze strony.

Ceny biletów na spektakle teatralne są na twoją kieszeń?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.