Hirek Wrona wróci do TVP? Jest pewien warunek. "Koło historii powinno się domknąć"

Hirek Wrona nie wyklucza powrotu do Telewizji Polskiej, chociaż sprawa nie należy do najprostszych. Dziennikarz dokładnie wyjaśnił, co musiałoby się stać, abyśmy mogli zobaczyć go z powrotem w mediach publicznych.

Hirek Wrona jest dziennikarzem i publicystą. Od 1985 r. współpracował z Programem III Polskiego Radia. Odszedł ze stacji w maju 2020 roku. Natomiast w latach 1991-2006 współprowadził blok muzyczny w serwisie informacyjnym "Teleexpress", emitowanym na antenie TVP 1. Aktualnie Hirek Wrona ma podpisane kontrakty ze stacją radiową JazzKultura i telewizją Polsat Sport. Biorąc pod uwagę zmiany, jakie zaszły ostatnio, wielu zastanawia się, czy dziennikarz rozważy powrót do mediów publicznych. W jednej z najnowszych rozmów Hirek Wrona wypowiedział się na ten temat. Ma jeden kluczowy warunek. Poznajcie szczegóły. 

Zobacz wideo Dlaczego prezes Kaczyński dzwonił do prezesa TVP o 3 w nocy? "Zaryzykowałem"

Hirek Wrona rozważa powrót mediów publicznych? Stawia sprawę jasno

W rozmowie z portalem Wirtualne Media Hirek Wrona uchylił rąbka tajemnicy. Zdradził, że mógłby rozważyć powrót do mediów publicznych w zależności od tego, jaką rolę miałby w nich sprawować. Dodał, że w jego opinii media powinny dobrze wykorzystywać nowe technologie i filtrować informacje m.in. pod kątem fake newsów. Dziennikarz nie wyklucza powrotu, jeśli tylko mógłby się zająć tematami, którymi się pasjonuje. Chodzi głównie o muzykę.

Cały czas jestem aktywnym radiowcem, prowadzę audycję w stacji JazzKultura, i jeżeli byłoby zapotrzebowanie na tematykę, którą się zajmuję, czyli muzyka soul, punk i jazz, to nie widzę przeszkód. Tylko nie wiem, czy nowe władze mediów publicznych będą szukały ludzi o takim profilu jak ja. Jeżeli jednak takie obszary byłyby w kręgu zainteresowań władz mediów publicznych, to nie widzę przeszkód - stwierdził.

Hirek Wrona rozprawia o mediach. "Koło historii powinno się domknąć"

W dalszej części rozmowy z portalem Wirtualne Media Hirek Wrona wypowiedział się o tym, co sądzi o dziennikarzach i mediach. Jego zdaniem pewne rzeczy są stałe, np. wiedza o realizacji obrazu, ale dziennikarze mediów publicznych powinni posiadać także inne niezbędne umiejętności. Wymienił m.in. znajomość poprawnej polszczyzny i literatury. "Wielu dziennikarzy telewizyjnych i radiowych warsztatu uczyło się w mediach publicznych, bo wówczas były one miejscem, gdzie uczono tego warsztatu, i trafiło do stacji komercyjnych. Dzisiaj koło historii powinno się domknąć i media publiczne powinny korzystać z dorobku mediów prywatnych po to, żeby uczyć warsztatu swoich dziennikarzy" - wyznał. 

Hirek WronaHirek Wrona fot. KAPiF

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.